У Дніпрі до Дня працівників освіти пройшов урочистий захід, на якому нагородили освітян. Серед присутніх педагоги, директори шкіл та технічний персонал. Під час заходу підбили і певні підсумки їх роботи. Зокрема, 4 ліцеї міста увійшли до списку 100 найкращих шкіл України за результатами Національного мультипредметного тесту 2024 року.
Олена Яковенко, заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, підкреслила важливість дякувати всім працівникам освіти, які беруть участь у навчальному процесі:
«Ми всі, від керівників до технічного персоналу, працюємо на благо освіти. Сьогодні ми запросили на свято керівників різних закладів освіти, переможців фахових конкурсів та молодих педагогів, які тільки починають свій шлях. Тут зібралось 600 працівників сфери освіти. Ми нагородили подяками міського голови Бориса Філатова 10 освітян, ще 19 отримали подяки від заступниці міського голови, директорки департаменту гуманітарної політики Ксенії Сушко, та 12 подяк було вручено від профспілки».
Серед присутніх директорка КЗДО № 28 Віта Гнусарькова. Вона працює на цій посаді вже півтора року. Жінка каже:
«Освіта — одна з ключових галузей нашої держави, тому дуже важливо підтримувати один одного і проводити подібні заходи. Так ти розумієш, що твою роботу бачать, вона цінна».
Директорка ліцею № 130 Тетяна Пісоцька працює в сфері освіти понад 17 років. Вона зауважила:
«Надихає бачити досягнення учнів, відчувати свою причетність до їхніх успіхів. А під час заходу ми можемо поспілкуватися одне з одним, обмінятися досвідом та надихнутися на нові звершення».
Ірина Карпенко, директорка гімназії № 35, яка обіймає посаду лише місяць, сказала:
«Найбільше в моїй роботі мене надихає щоденне спілкування з учнями, їхні обійми та щасливі обличчя. Такі заходи необхідні для заряду позитивними емоціями».
Довідка:
У закладах освіти Дніпра працюють 17 809 працівників (педагоги, технічний персонал). Із них:
- у закладах загальної середньої освіти – 9 565;
- у закладах дошкільної освіти – 5 802;
- у закладах позашкільної освіти – 121;
- у закладах професійної (професійно-технічної) освіти – 1 423;
- у закладах мистецької освіти – 825;
- у комунальних установах (інклюзивно-ресурсні центри, «Освітня траєкторія») – 73.
На сьогодні 72 працівники закладів освіти несуть службу в лавах Збройних Сил України (60 – школи, 12 – садки).
За результатами Національного мультипредметного тесту 2024 року 4 ліцеї входять до 100 кращих шкіл України:
Дніпровський ліцей № 12 «Інтелект» Дніпровської міської ради;
Комунальний заклад освіти «Українсько-Американський ліцей» Дніпровської міської ради;
Дніпровський науковий ліцей інформаційних технологій Дніпровської міської ради;
Комунальний заклад освіти «Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування при Університеті митної справи та фінансів» Дніпровської міської ради.
При цьому, Дніпровський ліцей № 12 «Інтелект» Дніпровської міської ради посів 3 місце у цьому рейтингу.
У 154 комунальних закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році навчаються понад 92 тисячі учнів. Незважаючи на те, що чисельність учнів у закладах освіти зменшилася на 4 тисячі, 30 % учнів, які перебували за кордоном, повернулися в Україну і приступили до навчання у своїх закладах освіти за очною формою навчання.
68,5 тисяч учнів навчаються безпосередньо в закладах освіти, більшість з яких – учні початкових класів.
У 177 закладах дошкільної освіти та 21 закладі загальної середньої освіти з дошкільним підрозділом здобувають освіту близько 21 тисячі дітей.
У цьому навчальному році кількість дітей ВПО збільшилася на 1,5 тисячі осіб і складає більше ніж 7,5 тисяч; кількість дітей з особливими освітніми потребами більше, ніж в минулому році і складає 1,2 тисячі.
У рамках Програми розвитку освіти в м. Дніпро на 2021-2025 роки 143 молодих педагоги закладів загальної середньої та дошкільної освіти отримують з 01.12.2023 щомісячну матеріальну допомогу у розмірі 5 000 грн (збільшено на 3 тис. грн);
установлено виплату молодим педагогам закладів професійної (професійно-технічної) освіти в розмірі 5 000 грн;
підвищено заробітну плату в садочках, школах, ПТУ помічникам вихователів, вихователям, вихователям-методистам, музичним керівникам, медичним сестрам та лікарям від 630 грн. до 1 260 грн;
збережено доплату 20 % всім педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці.
Взагалі у 2024 році за підтримки міського голови підвищено заробітну плату понад 5 тисячам працівників освітньої галузі.
У Дніпрі вперше в Україні започаткували та щомісяця виплачують іменні стипендії міського голови для юних скрипалів імені народного артиста України Гаррі Логвина (виплачуються з 2016 року, 10 стипендій на рік, розмір 500 грн);
Створено Методичну платформу мистецьких шкіл Дніпра, яка стала вже справжнім освітньо-методичним майданчиком. На її базі проведено безліч методичних семінарів, зустрічей та фестивалів.
Також у Дніпрі проводять заходи з підготовки майбутніх музикантів, підтримуючи дитячі професійні музичні конкурси, створюючи неповторні колаборації з кращими симфонічними оркестрами міста (міжнародний дитячий конкурс акордеоністів імені Миколи Ризоля, міжнародний конкурс скрипалів та віолончелістів імені Когана, спільний проєкт з ДніпроОперою та Дніпровською філармонією «Вам, любі!»).
Є у доробку і заходи міжнародного музичного співробітництва, яскравим прикладом якого є участь викладачів мистецьких шкіл Дніпра в творчих заходах в рамках «Днів Дніпра в Кельні».
Простори мистецьких шкіл наповнюють не тільки новим обладнанням, але й пропонують актуальні культурні послуги (відбудова Дитячої музичної школи № 3 «Арт-Дебют», створення Дитячої академії музики ім.Різоля на базі Дніпровської дитячої музичної школи №15, відкриття відділення джазу на базі музичної школи №19).
Читайте також: Соцпрацівникам Дніпропетровщини передали майже сотню планшетів