«Тарілка щастя», весілля в українському стилі та розпис символу війни, так званих “їжаків”, нашою петриківкою. Дніпро відзначає свій 246-й День міста. Волонтери цьогоріч зустріли свято на ярмарку. Виручені кошти підуть на пошив зимової форми нашим військовим.
Цьогорічний День міста відрізняється від будь-якого іншого. Дніпряни не побачили святкового салюту на набережній, не слухали концерт на Фестивальному причалі або джаз у міському парку. Але традиційна «Тарілка щастя» таки розбилася. Проте, у новому форматі воєнного часу.
Роман Нечепурук, директор дитячо-молодіжного центру “Лідер”: «Цьогоріч, з думок безпеки, захід ми вирішили перенести на територію Палацу дітей та юнацтва, бо він оснащений укриттям, щоб наші учасники заходу були в безпеці».
Тут учасники обирають тарілку, пишуть на ній те, з чим хочуть попрощатися або загадують найзаповітніше бажання. Далі — розбивають тарілку «на щастя».
«Планувала позбавитися від всіх страхів, тривог. І я думаю, в мене вийшло. Це все так спонтанно відбулося. Ну, легше стало».
Першими тарілку «на щастя» розбили молодята. Побралися сьогодні, спеціально до Дня міста, в тому ж Палаці дітей та юнацтва, дотримуючись усіх українських традицій.
Еліна та Артаваз Багдасарян, молодята: «Це дружини була ініціатива. Я тільки підтримав», – «Так, ми побачили в інтернеті, що була така ініціатива, і я запропонувала чоловікові. Він сказав: «Так, давай». А я дуже люблю свято День міста — це для мене найулюбленіше свято у році. Я думаю, що одружитися у День міста — це подвійне свято».
Традиційне українське весілля грати на День міста запропонували в департаменті молоді та національно-патріотичного виховання.
Дар’я Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради: «Відродження українських традицій, української культури, воно так само на одній площині важливості лежить з питання відродження саме, наприклад, художнього розпису. І коли з’явилася така ідея, щоб безпосередньо весілля тут провести, звісно, ми за неї вхопилися, тому що це ще одна можливість діткам показати, як же то в давнину відбувалися наші весілля».
А на одній з центральних площ міста видніється петриківський розпис. Керівники дніпровських гуртків образотворчого мистецтва, спільно з вихованцями закладів позашкільної освіти, розмалювали символи війни, так звані “їжаки”. На них нанесли патріотичні яскраві орнаменти гордості регіону.
Ольга Бульдович, художниця: «Петриківський розпис притаманний саме нашому регіону. Він зародився в селі Петриківка, тому так і називається. Його особливість в тому, що він наш, нашого регіону. І тому на День міста, нашого міста, актуально, що саме петриківський розпис ми використоруємо при розписі цього їжака».
А от що чекає на їжаків далі, – розповів міський голова Дніпра Борис Філатов.
Борис Філатов, міський голова Дніпра: «Що ми будемо робити з їжаками? Шість з них ми продамо на аукціоні для нужд ЗСУ, а інші, я думаю, ми розташуємо в Музеї історії Дніпра, як такий символ, що життся триває і що війна закінчиться обов’язковою нашою перемогою».
Тим часом дніпровські волонтери не гаять часу. До Дня міста організували ярмарок. На ньому дніпряни та гості міста могли долучитися до плетіння сіток або «кікімор», купити картину чи футболку з фірмовим дизайном.
Координатор волонтерського штабу: «Це раритет. Коли наші хлопці йшли нас захищати, нічого не було. Збирали всі курточки, жилетки, все, що можна».
Ярмарок такий проводять не вперше. Минулого разу волонтерам вдалося зібрати понад 33 тисячі гривень.
Ганна Чайковська, координаторка центру заходів Координаційного штабу волонтерів Дніпра: «У нас дуже багато захисників та захисниць, і нам треба дуже багато форми. Тому ми сподіваємося, що сьогодні ми зберимо таку дуже велику суму, яка піде на пошив зимової форми». Якщо у вас немає змоги долучитися до ярмарку, у нас є офіційні сторінки у фейсбук та інстаграм — «Координаційний штаб волонтерів Дніпра» — і там є банка, і ви можете задонатити будь-яку суму. І ми будемо дуже вдячні».
Воїни стоять на захисті Дніпра та України, а місто триматиме тил, зучтрічаючи 247-й День міста так же міцно стрячи на своїх схилах.