Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі відправцювали скарги дніпрян на сморід

Скарги на сильний сморід. У Дніпрі один з металургійних заводів проводить екологічну модернізацію. А саме герметизує камери методом керамічної наплавки. Роботи почались після численних нарікань місцевих на запах.

Люди кажуть, від диму паморочиться голова, неможливо спати з відкритими вікнами, а на підвіконнях осідає чорний наліт.

“Раніше його було чутно приблизно годину-дві, але останні кілька років він, здається, лунає майже цілодобово. Сьогодні він почав вночі і тривав приблизно до 9 ранку”, – розповіла дніпрянка Олена Завадська.

Жителі прилеглих районів вже звикли до специфічного запаху, який час від часу доноситься з боку заводу. Втім, говорять, що останніми днями ситуація погіршилась.

Тріщини в коксових печах спричиняють викиди смердючого диму. Нині на заводі триває модернізація. Тут герметизують камери коксування.

“Щоб уникнути потрапляння коксового газу в систему опалення та викидів шкідливих речовин в атмосферу, ми проводимо регулярний огляд та ремонт обладнання. З часом усі матеріали, включаючи метал, скло та вогнетриви, зношуються. Тому ми використовуємо сучасні, екологічно чисті матеріали, такі як кераміка”, – представник підрядної організації Олег.

За останні кілька років модернізували понад двісті камер на коксохімічних батареях. Підрядники планують покрити керамікою ще понад 50 камер. Розповідають, головною перешкодою залишається нестабільність електропостачання, яка не дозволяє заводу працювати на повну потужність.

“Побутовий споживач майже не відчуває відключень, однак наше підприємство стикається з цією проблемою щодня. Ми фіксуємо регулярні відключення, через що частина обладнання вимикається”, – PR-директор підприємства Максим Мінюшкін.

Департамент екологічної політики не має повноважень здійснювати перевірки. Але після їхніх звернень, завод продовжив роботу з екологічної модернізації.

“Підприємство відгукнулося на наші неодноразові звернення і продовжило роботи, зокрема, виконавши керамічну наплавку простінків коксових батарей. Цей захід дозволяє суттєво зменшити викиди шкідливих речовин під час коксування вугілля та таким чином покращити стан навколишнього середовища”, – начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики ДМР Ярослав Крисько.

Представники Металургійного заводу запевняють – вони працюють над усуненням проблеми і планують проводити лабораторні дослідження стану атмосферного повітря.

Читайте також: Зима з опаленням: у Дніпрі вирішили 20-річну проблему з теплом