Творчу лабораторію MatusLAB відкрили у Дніпрі за підтримки Департаменту гуманітарної політики та програми «Культурна столиця». Впродовж трьох днів у концерт-холі показуватимуть роботи найменших режисерів-початківців. Аналізувати творчі доробки будуть члени журі, переможцям передбачені нагороди. Формат впроваджують, аби об’єднати дитячі творчі студії України та усього світу.
У Дніпрі провели урочисте відкриття творчої лабораторії MatusLAB. Названа вона на честь Марлена Матуса – фотохудожника та засновника Дніпровської школи фотографії. Її завдання – навчити дітей принципам створення кіно.
Валентин Фетисов, арт-куратор проекту Культурної столиці «Творча лабораторія дитячого кіно та анімації імені Марлена Матуса»: «Сама лабораторія – це дуже дивовижна та цікава річ, це крок вперед. Ми від фестивалів йдемо далі, знаходимо більш науково обгрунтовані речі. Дитяче кіно – це окремий космос, і я вже другий рік дотичен до цього заходу”.
Тут діти зможуть розвиватися та зрозуміти власні прагнення. Через кіно діти транслюють свої емоції та бажання.
Валентин Фетисов, арт-куратор проекту Культурної столиці «Творча лабораторія дитячого кіно та анімації імені Марлена Матуса»: «Дитяче кіно просто дивовижне. Знаєте, це просто надбання нашого міста. Я пишаюсь тим, вибачте за пафос, справді пишаюсь тим, що завдяки створеній можливості, яку дає “Культурна столиця”, в нас так розквітає, квітне дитяча творчість».
Максим Яковлев називає себе «добрим суддею», адже сам розуміє малечу. Декілька років тому сам брав участь у схожих конкурсах.
Максим Яковлев, актор театру та кіно, член журі: «Набагато краще та легше сидіти в залі і очікувати рішення, ніж “журити” й оцінювати роботи. Для мене абсолютно неважливо як це технічно знято: чи рівний кадр, чи там немає перевалу по кадру і все-все таке інше».
Середи дитячих робіт анімація, документальні фільми та соціальна реклама.
Віталій, учасник лабораторії: «Я вкладую в фільми тільки озвучування. Тільки озвучую. Мені подобається це».
Дмитро, учасник лабораторії: «Ми знімаємо фільми анімаційні, також соціальні ролики. Брали участь у кінофестивалі, і в багатьох фестивалях займали призові місця. Я сам представив свій фільм про соціальний ролик, який представляє, щоб люди не смітили – називається «Розумний рюкзак».
Тож аналізувати творчі доробки будуть члени журі. Переможцям передбачені нагороди.
«Ми зараз намагаємось виокремити ще один спеціальний приз, який у нас залишився, і нагородити студію. У нас є кілька переможців, ми точимо баталії наші”.
Показ кіно в лабораторії триватиме впродовж трьох днів. 9 грудня оберуть переможців.