Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі відкрили п’ятнадцяту мініскульптуру, яку присвятили єврейській громаді Дніпра

«Золота Роза». У Дніпрі з’явилася 15 мініскульптура. Цей витвір мистецтва присвятили єврейській громаді міста. Де саме встановили бронзову квітку?

«П’ятнадцята мініскульптура Дніпра присвячена єврейській громаді Дніпра. Називається «Золота Роза», друзі».

«Золоту Розу» створив художник і скульптор Владслав Кириченко з Херсону. Його кандидатуру більше року тому обирали серед багатьох претендентів, розповідає автор проєкту Карен Агаджанян. Під час окупації митець відмовився залишати рідне місто, втім, продовжив творити — без світла, зв’язку та в умовах постійного психологічного тиску.

Карен Агаджанян, автор проєкту «Відчуй Дніпро»: «Була дуже велика небезпека для нього. Тому що одна з мініскульптур, яку він створив для Херсона, її рашисти забрали з собою, її вкрали. Тому була небезпека, що могли і до нього прийти. Тому це все підпільно. Але він все рівно шукав можливості її ліпити. Потім, коли почалися процеси лиття і треба було, щоб був постійний струм – було дуже багато проблем».

Після деокупації «Золоту Розу» привезли до Дніпра. Мініскульптуру відкрили поряд з найбільшим у світі єврейським центром «Менора» та приурочили до початку святкування «Хануки».

Зеліг Брез, директор єврейської громади Дніпра: «Велике свято світла, добра, сили духу, перемоги світла над пітьмою. Ця маленька скульптура, яка зроблена з такою любов’ю та в таких драматичних обставинах, стає назавжди символом та серцем, центром громади».

В невеликому за розмірами витворі закладений глибокий сенс. «Золота Роза» ще й символ вікової історії, культури та традицій єврейського народу.

Євген Хорошилов, начальник управління культури Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: «Ця скульптура символізує мультикультурність нашого Дніпра, багатоконфесійність. І головне —комфортність проживання і розвитку для будь-якого українця чи гостя нашої країни».

Розу вперше побачили за кілька годин після чергового ракетного удару по місту, коли майже всі дніпряни залишилися без світла.

Григорій Гельфер, голова художньої ради при міському голові Дніпра: «Світло в місті неможливо вимкнути, бо завжди є місто, де буде світло. Сьогодні це світло було тут, де відкрилась 15-та мініскульптура».

Проєкт «Відчуй Дніпро» — це історія міста у бронзових мініскульптурах. Організатори закликають містян пропонувати нові ідеї, які відображають славетний Дніпро.