Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі відбувся автопробіг раритетних машин

Вже втретє у Дніпрі відбувся пробіг раритетних машин «За фігурами». Власники класичних автівок вирушили весняними вулицями. Разом з ними й гості міста – переселенці.

Михайло Прудніков, директор Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу»: “Мы зарегестрировали учасников, желающих проехать. И учасник пробега на ретро-автомобиле обязан взять себе 2-3 пасажиров. То есть обычно все это происходило так: владелец ехал, наслаждался своей машиной. А теперь он должен познакомить с нашим красивым городом временных переселенцев, которые будут у него пассажирами. И одновременно выполнить небольшие квестовые задачи”.

Найтитулованіший гонщик Дніпропетровщини також взяв участь в акції. Олександру Івановичу 71 рік. Все своє життя присвятив автокросу. Та є 4-кратним чемпіоном у класі «баггі».

Олександр Лось, учасник ретро-забігу: “Ну, сейчас, конечно, я уже не ганяюсь, но дружбу поддерживаю с музеем “Машины времени”. Я достиг того возраста, чтобы отдавать свои знания, опыт молодежи. Соответственно, надо как-то это дело популяризовать”.

Перед стартом – арттерапія. Кожен гість готелю «Жовтневий» міг взяти до рук пензлик та розмалювати фасад будівлі, написавши назву свого рідного міста, до якого обов’язково повернеться.

Сергій Бурбело, директор Музею українського живопису: “Просто нагадати людям про дім. Дім, в який вони хочуть повернутися. Це дуже важливо для кожної людини. Кожен місцевий житель готелю малює те місто, з я кого він приїхав, як і символ свого міста. А потім сідає в ретро машини та отримує екскурсію по місту. “Лис” – как бы лисичка, а “чан” – это гора. И вот в соединении этих слов у нас название города получилось”.

Анжеліка за фахом викладач малювання. Навчає малечу правильно тримати пензлик. Сама родом з Лисичанська. Майже місяць тому, коли в рідній домівці від снарядів вибило вікна, вона разом з чоловіком переїхали до Дніпра.

Анжеліка, переселенка: “Нам у вас понравилось. Тоже холмистость, тоже речка. Чуть-чуть перекликается. Красивый парк, набережная. Мы каждый день гуляем здесь. Очень благодарны штабу за то, что нас приютили. Организовали и досуг, и питание”.

Після арттерапії команди відразу роз’їхалися вулицями міста.
Орієнтувалися за картою, на якій зображені міні-скульптури та пам’ятки. Це для того, аби переселенці краще познайомились з історією Дніпра.

Карен Агаджанян, автор проєкту «Відчуй Дніпро»: “Вирішили, що треба зробити таку екскурсію – квест з переселенцями і разом з ними, з ретро-машинами. З автолюбителями проїхатись по фігуркам “Відчуй Дніпро”. Я сподіваюсь, що всім сподобається наша акція, і всі будуть задоволені. І хочу сказати, що “Відчуй Дніпро” сьогодні покаже всім, як дійсно ми, дніпряни, відчуваємо Дніпро”.

Такі акції допомагають не лише краще пізнати історію нашого краю, а й хоч на мить, але відволікти людей від жаху війни.