Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі відбулась інформаційна година до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми: як не потрапити до рук шахраїв? Через воєнну агресію рф, велика кількість жінок з дітьми вимушено виїжджають за кордон та ризикують потрапити в полон до торговців живим товаром. У Дніпрі відбулась інформаційна година до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми. Як уберегтись від рабства — поради фахівців. 

“Людина перетворюється на товар. Продають її честь, продають її гідність, продають її здоров’я, і при цьому людина не отримує блага, і при цьому страждає. Оце і є торгівля людьми”.

Як уберегтись від шахраїв, які хочуть вас продати? Олена Воронько — досвідчена юристка. До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми проводить інформаційну годину і навчає дніпрян, як не потрапити в пазурі до шахраїв.

Олена Воронько, юристка центру професійного розвитку «Освітня траєкторія»: “Якщо ми кажемо, що це відбувається на території, у нас з вами 2 основних органи, які займаються цими питаннями: по-перше, це Національна поліція. Зателефонувати “102” і заявити про те, що відбулася відповідна подія. Цього не треба боятися. І другий орган — це Міністерство соціальної політики України, яке також займається відповідними особами, які постраждали внаслідок торгівлі людьми. Також можна звертатися на гарячу лінію”.

Вже другий рік поспіль у Дніпрі керівники навчальних закладів, психологи, вчителі пізнають, як протидіяти торговцям людьми. Такий захід проходить за ініціативи департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Олена Моргун, голова правління громадської організації «Промінь Дніпра»: “Ця ситуація була завжди актуальна, в тому числі для України. Але сьогодні, коли більш ніж 6 млн українців за кордоном, вони можуть наражатися, як за кордоном та як і ті, що переміщуються всередині країни, на таку небезпеку”.

Олена Моргун вже 20 років займається просвітницькою діяльність у боротьбі з торгівлею людьми. Каже, зараз пік для закордонних шахраїв. Тому питання безпеки українців слід піднімати на міжнародному рівні.

Олена Моргун, голова правління громадської організації «Промінь Дніпра»: “Міжнародна організація з міграції роздала 100 тисяч буклетів і плакатів вже після війни, тому що це інформація така нова. Там є інформація про допомогу не тільки в Україні, але й за кордоном. І таку інформацію ми роздаємо і внутрішньо переміщеним особам, і нашим партнерам, державним та недержавним організаціям”.

Війна змусила українців тікати зі своїх домівок, тому в Україні та за її кордонами з’явилося ще більше шахраїв, які полюють на людей. Якщо ви опинилися в небезпечній ситуації або бачите, що хтось став жертвою так званих “работорговців”, звертайтеся за номерами:
102 – поліція;
527 – нацiональна гаряча лiнiя з консультування мiгрантiв та протидiї торгiвлi людьми;
0 800 500 335 (116 123 з мобільного телефону)