Дніпро цьогоріч має рекордні показники погашення заборгованості із заробітної плати. Підприємства-боржники повернули своїм працівникам майже втричі більше, ніж у 2022 році.
За словами очільниці інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяни Янушкевич, з підприємствами-боржниками постійно проводять роботу щодо виплати заробітної плати. Щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості не дозволяє керівникам таких підприємств-ухилянтів нехтувати своїми обов’язками.
«Їхня персональна, зокрема й кримінальна відповідальність, залишається ключовим аргументом у боротьбі з боргами по зарплатах. Така робота дозволила навіть торік з початком повномасштабного вторгнення рф, згортання бізнесу та відсутності замовлень, повернути 120 млн грн. З початку цього року виплачено 336 млн грн боргу. А цього тижня одне з підприємств планує погасити ще 35 млн грн заборгованості. Таким чином цього року загальна сума повернення прострочених виплат зарплат наблизиться майже до 400 млн грн. Загальна ж сума простроченої заборгованості з початку повномасштабного вторгнення росії (від 24.02.22) до кінця 2023 року наблизиться до понад пів мільярда гривень», – повідомила під час брифінгу 27 грудня Тетяна Янушкевич.
Цього року 29 підприємств міста цілком погасили заборгованість із виплати заробітної плати. Особлива увага й до роботодавців, які платять зарплату меншу за мінімальну.
«Спільно з податковою та Пенсійним фондом сьогодні кожного керівника попереджено, що рівень зарплат має бути не меншим за середній по галузі в регіоні. Нині в Дніпропетровській області середня зарплата за звітами до податкової становить 14 тис. грн.
«Тих, хто має ризики до несплати податків, із 8 грудня податкова має право щомісяця вносити до плану-графіку планових та позапланових перевірок. Нагадуємо роботодавцям про знаття мораторію не ревізії. Поки заслуховуємо керівників, головних бухгалтерів, які за результатами аналізу наданої податкової звітності у 2023 році нараховували заробітну плату найманим працівникам меншу за мінімальну чи середню (менше 14 тис. грн). Моніторинг триватиме. За порушення трудового законодавства передбачена як адміністративна, фінансова, так і кримінальна відповідальність. При виявленні факту відсутності офіційного працевлаштування штраф становить до 201 тис. грн за кожного працівника, допущеного до роботи без оформлення трудового договору чи контракту», – додала Тетяна Янушкевич.
Читайте також: Запаси води, ліків та їжі: чергова по місту перевірила готовність міської лікарні до зимового періоду