Протистояння церкви та місцевих жителів у Дніпрі триває. Ласий шматок зеленої зони став плодом спокуси для служителів храму в мікрорайоні Березинка. Територію, якою мали вільно користуватися всі місцеві, обнесли величезним парканом. Виправдовували незаконні дії різними способами. Не поцуралися прикриватися і патріотизмом. Коли ж і це не спрацювало, звинуватили в усіх смертних гріхах самих жителів. Як храм Віри, Надії, Любові та матері їх Софії розділив людей на гідних та негідних користуватися зеленою зоною.
Огородити парканом зелену зону від місцевих жителів. Чому? Шляхи Господні несповідні, мабуть, згадали представники храму в районі вулиці Калинової та встановили величезний паркан. Керувалися точно не мирськими законами. Раніше у мерії заявили, що церква не мала жодних підстав забирати у містян їхню зону відпочинку. Та у єпархії не здаються. Кажуть: місцеві мешканці — маргінали.
«Мешканці розташованих поблизу приватних будинків виносили сміття (в тому числі будівельне), викидали зрізане гілля дерев, а мешканці багатоповерхівок, розташованих неподалік, здійснювали вигул домашніх тварин. На цій території було скупчення наркоманів, які залишали купу шприців.
Для недопущення в подальшому засмічення території земельної ділянки, наша релігійна громада була змушена, за підтримки меценатів, огородити територію храму».
А чи не це ймовірні меценати, про яких згадує єпархія? Скандальний авторитет, бізнесмен Олександр Петровський, якого часто бачать разом з керівництвом єпархії. До сфери його бізнесу відносять і низку незаконних забудов у Дніпрі, тож чи не нова має з’явитися за цим величезним парканом? Священники аж занадто захищають паркан, як для Божої справи.
Юрій, дніпрянин: «Це просто захоплення землі. Це просто привід, що смітять».
Лариса, дніпрянка: «Волонтери їх прибирають? Ні. Я в АТБ працювала, ми прибирали цю територію. Ми ходили все життя додому отак, навпростець, і прибирали. Отут АТБ раніше було. Все було чудово. Це ж піп поставив. Він хоче територію вкрасти».
Місцеві добре бачили священників та обізнані про меценатів. Та все одно хочуть боротися за свою зелену зону.
Юрій, дніпрянин: «Я знаю капеланів усіх. Вони просто на джипі приїжджають, виходять і ще помічник. Це нормально? Не знаю, може, мене вб’ють після цього».
Демонтаж огорожі вже триває. Зелену зону буде звільнено від загарбників у рясах. Втім, питання, кому ж насправді служать настоятелі цього храму, у людей залишиться.
Читайте також: Понад 200 жителям Дніпра виплатять компенсацію за встановлене індивідуальне опалення