Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі стартували екскурсії бібліотекою Джона Маккейна

Відволіктися від війни, поринувши в історію. У Дніпрі стартували екскурсії для переселенців бібліотекою імені сенатора Джона Маккейна. У закладі можна погортати унікальні книжки та переглянути «документалку» про створення медіапростору. Екскурсанти також познайомилися з літературою, подарованою українською діаспорою зі США. 

Наталія до Дніпра тікала з Маріуполя. Зізнається, після десятків ночей у підвалах окупованого міста, сходити на екскурсію – наче ковток свіжого повітря. А ще – можливість дізнатись про місце, яке вже встигло стати новою домівкою…

Наталія Тарасенко, відвідувачка бібліотеки, переселенка з Маріуполя: «Екскурсия очень познавательная. По опыту довоенному, приезжая в новый город, мы стремимся куда-то пойти и узнать то место, куда мы приехали. У меня такая экскурсия первый раз. Было интересно узнать об этом человеке – Пилишенко. И было очень интересно посмотреть на библиотеку, которая собрана где-то совершенно в другом месте, и досталась городу Днепру».

Олена ж раніше працювала у міськраді Маріуполя. Каже, такі екскурсії для переселенців зараз вкрай потрібні. Бо ж допомагають відволіктись від жахіть війни.

Олена Алексеєнко, відвідувачка бібліотеки, переселенка з Маріуполя: «Очень важно мариупольцам помогать не только гуманитарніми наборами, оказанием психологической помощи. Наверное, нам надо пытаться их отвлечь. И в том числе подумать о том, кто мы, откуда, и побольше узнать об украинской диаспоре, в том числе находясь здесь, в Днепре. Очень интересное место и, казалось бы, здесь очень много книг, я книги люблю. И очень хотелось бы узнать, как они здесь оказались. И видно, что это не современные книги, а книги кто-то собирал с душой».


І кожна книга у бібліотеці Джона Маккейна справді обиралась з душею, кажуть організатори екскурсії. Тож, аби відвідувачі дізнались історію колекції і створення бібліотеки, програму зробили насиченою та інтерактивною.

Віталій Кучеренко, завідувач бібліотеки української діаспори у Дніпрі: «Покажемо відео про нашого фундатора, покажемо відео про унікальну колекцію марок, яку нам теж подарували з Америки. Вони прийшли в бібліотеку і очікують побачити тут книжки. А наша родзинка – в нас є поштові марки. Зараз ця тема актуальна, всі пам’ятаєте цю знамениту марку, яку вже ніде не дістати – “руський корабель, пішов…” І, власне, колекція, яку збирав наш фундатор протягом життя, яка складає зараз біля трьох тисяч марок».

А ще – сотні видань рідкісної літератури 20 сторіччя. А це книжки, газети, журнали, світлини, платівки, рукописи та наукові роботи. Їх все життя збирав українській емігрант Володимир Пилишенко, який три роки тому привіз своє надбання до Дніпра зі Штатів.

«Це вже доба УНР, тут багато літератури про Голодомор».

Організатори додають, такі екскурсії – це ще й психологічна підтримка. Прийти може кожен охочий.

Юлія Бардукова, директорка комунального закладу культури «Дніпровські публічні бібліотеки» Дніпровської міськради: «Ми бачимо запит в тому, що людям потрібно соціалізуватися і якось повернутися до мирного життя. Якщо є бажаючі записатися на нашу екскурсію серед переселенців з інших міст – ласкаво просимо. Групу ми приймає першу – це 15 чоловік. Великі групи стараємося не брати».

Екскурсії планують проводити щотижня у Центральній міській бібліотеці з 10-ї ранку і до 16-ї вечора. Записатися можна як онлайн на сайті, так і офлайн.