Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі скульптури Вадима Сідура, що розташовані у різних країнах світу, зібрали в одній віртуальній галереї

У Музеї історії Дніпра презентували проєкт «Мистецтво пам’ятати. Віртуальна галерея творів Вадима Сідура». 

«Завдяки новітнім технологіям твори митця, що розташовані в різних країнах світу, зібрали в одному просторі — віртуальній галереї. Представлені 10 скульптур автора, репродукції вибраних графічних творів з аудіо- та інфосупроводом», — розповіла Олександра Бірюкова, директорка КП «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради.

Проєкт реалізований за грантової підтримки Українського культурного фонду у співпраці із маркетинговою агенцією «ADVIN».

«Проєкт був не з легких, тому що почалося із довгого збирання матеріалу. Як ви знаєте, скульптури розташовані по всьому світу, і немає бази, стандартизованої з фотографіями. Далі складніше було відтворити саме форму. Бо скульптури наживо чи їхні фото – це одне, а у віртуальній реальності це зовсім інше. Був виклик для нашої команди, але після багатьох місяців роботи ми виконали це завдання. Для мене ця робота була важлива, бо я – дніпрянин, і мені дуже хочеться, щоб місто наповнювалося такими значущими проєктами. Запали у душу «Пам’ятник загиблим від бомб» та скульптура «Ейнштейна», – ділиться Денис Кальницький, IT-директор компанії «ADVIN».

Побував у віртуальній реальності й побачив 10 визначних робіт Вадима Сідура і заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Євген Хорошилов.  

«Настільки детально й цікаво розповідають про роботи митця, що не хотілось повертатись у реальність. Вадим Сідур відомий широкому загалу закордону. Але у рідному місті про нього мало хто знав. Тому ми хочемо познайомити дніпрян і гостей міста з цією визначною постаттю. У нас уже працює Музей Вадима Сідура, розташований у гімназії № 33, де він й навчався. Відкрили до столітнього ювілею митця «Пам’ятник загиблим від бомб». Ба більше, у німецькому місті Кельні проходить виставка робіт Вадима Сідура, де ми розповідаємо про його життя у Дніпрі. Оригінальні роботи представив друг митця Карл Аймермахер», — зазначив Євген Хорошилов.

«Скульптури Вадима Сідура надзвичайно пронизливі. Вони сильні як за втіленням, так і ключовою думкою, відтворюють провідні ідеї творчості митця — він балансував від цілковитої трагедії, травми до потягу до продовження життя, світла, квітування. Його роботи дійсно епатажні. Що вже казати про епоху їхнього створення — застій. Право на експозиціонування вони не мали. Але сьогодні саме час відкрити їх для усіх нас. Помандрувати віртуальною галереєю можна буде за попереднім записом у Музеї Вадима Сідура», — підсумував мистецтвознавець Володимир Маліков.

Телефон музею: 095 294 00 09.

Детальніше – за посиланням.

Читайте також: Дніпро відзначає День міста. Філатов привітав містян зі святом.