Зважаючи на нестійкі погодні умови у Дніпрі, шара криги занадто тонка, тому рятувальникам дістатись до рибалок не ризикуючий життям та здоров’ям стало неможливо. За допомогою безпілотнику з висоти надзвичайники побачили, що велика кількість зимових риболовів не замислюючись над власною безпекою ризикують життям і, що найсумніше поруч з ними на відстані близько 500 метрів від берегу гуляла жінка з дитиною.
«Не слід забувати про небезпеку льодового покрову, особливо в тих місцях, де б’ють джерела, швидка течія або струмок впадає у річку, поблизу кущів, очерету, під товстим прошарком снігу. Також часто люди не помічають засніжені старі лунки і миттєво опиняються під кригою. До того ж деякі люди пробивають лунки через 1-2 метри одна від одної, хоча необхідно витримувати відстань не менше 5-6 метрів» – наголошують рятувальники.
Спілкуючись з рибалками надзвичайники розповідали, щоб уникнути лиха, перш, ніж ступити на лід, пропонується обережно простукувати його палицею. Якщо після першого удару він пробивається і на ньому з’являється вода, далі йти не можна.
Безпечним вважається прозорий лід синюватого або зеленуватого відтінку при температурі повітря нижче 0 градусів. Щоб витримати вагу одної людини, він повинен бути товщиною не менше 7 см, а декількох – 15 см.
Під час проведення рейду у жодного з рибалок, не було рятувального жилета та вірьовки 15-20 метри з петлею на одному кінці та вантажем 400-500 гр на другому.
«Не завадило б рибалкам вивчити номер телефону Служби порятунку «101», адже кожен другий з опитаних не відповів на питання куди телефонувати в разі того, якщо стане свідком надзвичайної ситуації на зимовій водоймі» – розповіли по завершенню рейду рятувальники.
Читайте також: Дніпряни зможуть підтвердити робочий стаж за електронною трудовою книжкою