Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі розповіли як правильно плести маскувальні сітки

Як не наробити лиха. Велика кількість небайдужих містян долучилася до плетіння маскувальних сіток. Хтось робить це вдома, інші – в пунктах, що організували у школах міста. Проте, не всі знають, що при створенні сіток варто дотримуватись певних правил. Організація «Павучки Дніпра» звертається до мешканців із порадами щодо правильного плетіння.

«Я дуже вдячна, що люди почали це робити, допомагати армії. Але потрібно це робити правильно, аби було ні “демаскування”, а саме “маскування” наших воїнів».

«Павучки Дніпра» створюють маскувальні сітки від початку війни у 2014 році. Вони вирішили дати деякі поради тим, хто долучився до плетіння. Бо за 8 років встигли на власному досвіді дізнатися про найчастіші помилки.

Людмила, представниця організації «Павучки Дніпра»: «Давайте почнемо з кольорів. Вони повинні бути природні. Вони повинні бути схожі на землю, пісок, очерет, дерева, каміння».

У сітках не можна використовувати блакитні, червоні, помаранчеві, рожеві або інші яскраві відтінки. Всі кольори повинні бути приглушені. З матеріалів краще обрати бавовну, оскільки синтетичні тканини плавляться при нагріванні та можуть завдати шкоди бійцями, які будуть ховатися під сітками.

«Сітками ми накриваємо окопи, бліндажі, техніку, укріплення. Від призначення залежить щільність плетіння. Там, де ви накриваєте укріплення, воно повинно бути щільніше. Там, де бліндажі і окопи – треба рідше, щоб хлопці могли через них бачити куди вони стріляють і де ворог. Але все одно десь 60% заплетення повинно бути».

Сітки зазвичай роблять 5 на 6 метрів – для техніки. Та 1,5 на 10 метрів – для окопів, укріплень та бліндажів.

«Сітку натягати треба, щоб була вона добре натягнена. Тоді легше буде плести. Починаємо з вузлика, плетемо змійкою. В залежності від розміру ячийки, обходимо 1-2 квадратика».

Смужки для плетіння варто нарізати шириною 3 сантиметри та близько одного метра у довжину.

«Не можна робити довгих прямих ліній. Це кидається в очі. Краще петляти, робити змійку. Коли закінчується, то кінчик теж зав’язуємо. Повинно бути от так. Якщо сітка крупна, то щільніше плетіть”.

Дуже важливо плести саме «змійкою», а не в’язати так звані «вузли». Таку помилку часто допускають люди, які тільки починають робити сітки. «Павучки» кажуть, плести «змійкою» їх навчили безпосередньо військові.

«Коли самі вузлики ви в’яжете – сітка важка. Її неможливо підняти. Якщо сітка 5 на 6 метрів, то неможливо підняти. У бійців вони лежать непідйомні, вони ними не користуються. Тому що вузлики тягнуть. А особливо, якщо тканина намокне, вони вбирають в себе вологу і тягнуть».

За словами «Павучків Дніпра», плести маскувальні сітки – це саме та допомога, долучитися до якої може кожен. Якщо Ви маєте бажання взяти участь, зверніться до організації через сторінки у соцмережах.