Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі розпочато будівництво нового терміналу та злітно-посадкової смуги аеропорту

Днями Україна та Європейський Союз підписали угоду про спільний авіаційний простір. Тобто відтепер українські авіакомпанії можуть літати до будь-якої країни Європи, а тамтешні компанії можуть користуватися авіаційним простором і аеропортами нашої країни. Проте Дніпро до цієї співпраці долучитися не зможе, оскільки у Європі використовують літаки такого зразка, які наш аеропорт не здатний прийняти. Нова злітно-посадкова смуга, яка є частиною проєкту ремонту дніпровського аеропорту, може вирішити цю проблему. На якому етапі зараз роботи та коли дніпряни побачать результат?

Долетіти до Європи без пересадки у столиці. Це лише одна з перспектив, які очікують дніпрян, коли ремонт дніпровського аеропорту закінчать. Оновити його обіцяють вже не один рік. Торік оголосили тендер на будівництво. Його виграла компанія, яка знизила початкову суму на 30% – до майже 4 мільярдів гривень. Однак, після цього результат торгів скасували та розпочали знову, збільшивши вартість.

Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради: «Наскільки мені відомо, не всі компанії, які подалися у Прозорро на тендер, відповідали тим критеріям, аби побудувати ту сучасну злітно-посадкову смугу, яка буде приймати такі літаки. Це дуже відповідально, оскільки це безпека людей. Вартість цього проєкту на сьогоднішній день складає 5,64 мільярди гривень, тому ми впевнені, що тут буде сучасний потужний міжнародний аеропорт».

На даний момент аеропорт Дніпра обслуговує трохи більше ніж 400 тисяч людей на рік та має злітно-посадкову смугу довжиною 2800 метрів, що не відповідає сучасним світовим стандартам. За прогнозами, нова злітно-посадкова смуга та термінал суттєво змінять ситуацію.

Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради: «Це збільшить пасажиропотік десь до 1,6-2 мільйонів. Окрім цього, буде побудована нова злітно-посадкова смуга, яка дозволить приймати тут такі повітряні судна, як Боїнги 777, 767. Тобто звідси можна буде полетіти не тільки у Європу, а й у будь-яку точку країни, тобто дальні магістральні перевезення».

Нарешті будівництво розпочали. Загалом воно включає чотири етапи. Зараз тривають підготовчі роботи: знімають верхній шар ґрунту, який не витримає вагу літаків. Потім перейдуть безпосередньо до зведення аеродрому.

Джандан Тюмер, представник компанії, керівник проєкту аеропорту «Дніпро»: «Перший етап включає будівництво перону, який ми плануємо відкрити максимум до кінця наступного року. Також рульову доріжку і частину злітно-посадкової смуги. Через те, що аеропорт Дніпра продовжує працювати, на жаль, ми за один рік не зможемо завершити проєкт повністю. Звісно, будемо намагатись, проте це фізично неможливо через те, що аеропорт продовжує працювати».

Паралельно будують новий термінал. Він складається з трьох окремих будівель – VIP-термінал, адміністративно-побутовий комплекс та пасажирський термінал.

Павло Прусак, представник компанії, яка будує новий термінал: «На сегодняшний день забетонирована отметка «ноль», забетонирована отметка «три». Вы видите, за мной находятся металлоконструкции, которые вяжутся сейчас. Общестроительная готовность порядка 20%. И до конца года мы постараемся увеличить каркас металлический, железобетонный, этой конструкции. И будет уже виден терминал в той конфигурации, в которой он заработает в конце следующего года».

Здати готовий термінал планують восени 2022 року. Підрядники запевняють, він відповідатиме усім сучасним вимогам та матиме унікальні дизайнерські рішення.

Володимир Орлов, перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації: «Це такий важливий інфраструктурний проєкт, який чекали не тільки мешканці Дніпропетровщини, а й всієї України. Сучасне летовище – це не тільки про комфорт і перевезення пасажирів – це розвиток інфраструктури, туризму, економіки в першу чергу».

Завершити роботи на аеродромі повністю планують до кінця 2023-го року. Тож, за словами представників обласної влади, вже у 2024-му році дніпряни отримають новий сучасний аеропорт, який відповідатиме потребам великого міста.