Навчання на робітничих професіях переселенців. У Дніпрі проводять навчання внутрішньо переміщених осіб за підтримки ООН. До програми долучилися 76 людей, створили 5 груп, сама програма триватиме три тижні. Після навчання студенти отримають сертифікат про часткову кваліфікацію, а також робоче місце у Дніпрі.
Розпочалися заняття для переселенців у Дніпровських вищих професійних училищах. Студенти опановують технічні професії. Валерій раніше навчався в рідному Сєвєродонецьку, на факультеті «фінанси та банківські кредити». Зараз хлопець перенавчатиметься на зварювальника, щоб у майбутньому мати можливість працевлаштуватися у Дніпрі.
«Я пройду навчання три тижні і маю якесь уявлення про цю професію, а своє навчання в університеті я продовжу», – каже студент Валерій Алексєєв, переселенець з Сєверодонецька.
Таку ініціативу запровадили в місті після появи негативної тенденції: вакансій на робочі спеціальності вдосталь, як і вимушених переселенців у Дніпрі. А от людей, які мають профільну освіту чи досвід – мало.
«В телеграм каналі нашому були викладені вакансії і ми бачили, що 2-3 тижні не знімаються вакансії з робочих спеціальностей – електромонтер, електрогазозварник, те що пов’язано з електричною мережею, там взагалі було постійно дуже багато вакансій, але осіб, які підходили для того щоб зайняти цю роботу, з достатньою зарплатною від 20, та інші робітничі спеціальності – відсутні, люди які можуть займати ці посади», – зазначила начальниця Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради Тетяна Янушкевич.
Програма перенавчання діє за підтримки ООН. Світова організація впроваджує програму відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою ЄС. Ініціативу підтримала міська влада Дніпра. Адже в майбутньому, всі ми відбудовуватимемо Україну, розвиватимемо міста. А для цього потрібні фахівці різних спеціальностей.
«Переселенців у місто прибуло зареєстровано тільки більше 200 тисяч і ми розуміємо, що це робочі руки, але деякі з них потребують потрібна перекваліфікація саме професії будуть йти на відновлення країни. Будуть працювати робітничі професії, вони на разі найбільш важливіші для нас, найбільш потрібні в нашому місті, місто розуміє це і активно включається в цю роботу», – розповіла директорка департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Ксенія Сушко.
Забезпечення методичного супроводу та навчальної документації здійснює – навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області.
«Було відібрано слухачів. Було сформовано запит роботи роботодавців в певній компетенції центру, який представляю представляє ресурси освітянські, які здійснюють навчання, а саме-навчальні плани, навчальні програми, калькуляції, всі розрахунки. Які були подані до представників проекту», – каже Віктор Василенко – директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області.
Термін навчання – три тижні. На завершальному етапі слухачі, які повністю опанували програму, отримають сертифікати та робоче місце у Дніпрі.
Читайте також: На що чекати дніпрянам в опалювальний сезон