Покіс трави обов’язковий для літнього сезону в Дніпрі. Враховуючи темпи росту, косовицю проводять далеко не раз на сезон. Департамент благоустрою та інфраструктури, комунальне підприємство «Міськзеленбуд» у цьому процесі відповідають за червоні лінії. На подвір’ях – зона відповідальності управляючих компаній та ОСББ. У парках та скверах — департаменту парків та рекреації. А території приватних підприємств мають доглядати їх власники.
Косовиця – один з головних видів діяльності з благоустрою зелених територій у Дніпрі. Комунальники щоденно від ранку й до вечора приводять до ладу вулиці.
Ярослав Норенко, начальник виробничої ділянки Правобережна-2 комунального підприємства “Міськзеленбуд”: “Мы в комплексе осуществляем озеленение по всему городу – это уходные работы, покосы, омоложение, обрезка и спил деревьев, полив цветов и все что с этим связано”.
Такі роботи важливо проводити не тільки з естетичної точки зору, а й з екологічної. Це один з варіантів боротьби з рослинами, на які у містян, на жаль, може бути алергія.
Андрієнко Антон, головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського
голови та його заступників Дніпровської міськради: “В першу чергу – це естетика, це те, що бачать всі містяни та гості міста. По-друге, це, звичайно, алергенність, тому що на території Дніпра, як і в інших містах, проростає дуже багато алергенних рослин, які дають про себе знати влітку. Та люди, які мають алергічні захворювання, починають чхати та хворіти. Це не дуже добре фізіологічно”.
Різні служби міста скошують зайву траву у зелених зонах, скверах, парках, уздовж червоних ліній автомобільних шляхів. Роботи проводять декілька разів на сезон.
Олексій Тесля, директор комунального підприємства “Міська інфраструктура”: “Комунальним підприємством «Міська інфраструктура» вже закінчено по парку «Зелений гай». Зараз ми знаходимося на території парку “40-річчя визволення Дніпра”. Також проводяться роботи й по іншим локаціям – парк Глоби, парк Шевченка та парк Придніпровський”.
Інспекція з питань благоустрою постійно проводить рейди, аби перевірити, чи вчасно скошують траву на прилеглих територіях підприємці. Цього разу припис за несвоєчасний покіс трави вручили охоронцю автостоянки.
“Ми прийшли з приводу косіння травостою та знищення бур’янів на території до власної автомобільної стоянки. Можемо з вами поспілкуватись?”
На такі зауваження люди реагують по-різному. Хтось – агресивно, хтось – із розумінням. Охоронець цієї автостоянки спочатку намагався навіть зупинити відеозйомку, але після пояснень інспекції спокійно прийняв припис.
“Щоб ви здійснили покос по периметру прилеглої території травостою та знищення бур’янів, які у вас там зростають”.
Чорний Юрій, головний спеціаліст відділу контролю благоустрою міської інспекції з питань благоустрою: “Інспекцією було вручено припис щодо покосу прилеглої території від травостою та знищення бур’янів”.
На наступний день представники інспекції знову навідаються до власників автостоянки, аби перевірити, чи виправили вони ситуацію згідно наданого припису.
Косовицю у Дніпрі почали в кінці квітня та продовжать до листопада. Завдяки спільним зусиллям міської влади та дніпрян, місто з кожним днем стає красивішим.