Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі рятують постраждалих від війни хижих птахів

Пернаті жертви війни. Птахам ніде сховатись від ракетних та артилерійських ударів. Вони гинуть тисячами. Зранених крилатих на лінії фронту рятують воїни, передають волонтерам, а ті вже намагаються їх виходити. Про одну із таких пташиних рятівниць – матеріал журналістів Дніпро TV.

Пернаті, як і люди, гинуть внаслідок бойових дій, змушені тікати з насиджених місць, втрачають потомство. Сховатись їм від обстрілів ніде: укриттів, які б захищали від ракет чи снарядів, птахи не мають. Але наші воїни не проходять повз поранених крилатих – рятують, годують та передають волонтерам.

“Вони не можуть пройти повз безпорадну тварину, вони проявляють людяність… нормальну людяність”, – каже зооволонтерка, членкиня ГО “Садиба Нюшанік. Допомога птахам” Вероніка Конькова.

Вероніка Конькова – зооволонтерка, спочатку опікувалась папугами, але війна внесла свої корективи, і жінка стала допомагати хижим птахам. Розповідає, що крилатих з фронту їй привозять кілька разів на місяць. Серед підопічних Вероніки – сич домовий, якого бійці знайшли на Авдіївському напрямку. 

“Його, скоріш за все, збила машина….Йде перерахування його травм”.

Поранені хижі птахи потребують особливого піклування – їх треба відпоювати ліками, забезпечити належним харчуванням, місцем для перебування. Домашнім улюбленцем сич, або сокіл стати не можуть: це забороняє наше законодавство, до того ж, людей вони не сприймають, можуть навіть завдати шкоди.

“Тут і специфіка харчування – вони їдяь комах і гризунів. Не всім це підходить, по-друге, вони нічні птахи – це і звуки, і активність, і вони не контактні”.

Після одужання цей сич поїде жити до реабілітаційного центру. А ось у іншого підопічного пані Вероніки, канюка Гільзи, є всі шанси повернутись у природнє середовище.

У неї ентерит, трихоманоз і черепно-мозкова травма. Також і підозра, що перелом якоїсь там кістки. ЇЇ збила автівка скоріш за все і деякий час вона провела у безпорадному стані. Прогноз сприятливий, якщо черепно-мозкова травма не дасть ускладнень. То теоретично її можна буде відпустити”. 

Вилікувати одного такого птаха коштує до 10 тисяч гривень. Всі процедури відбуваються за пожертви небайдужих.

Є небайдужа спільнота, які завжди відгукуються, незважаючи на те, що є інші збори, армійські, але все одно допомагають птахам”.

Це саме той випадок, коли важлива кожна гривня, тож якщо і ви хочете допомогти в порятунку птахів – шукайте інформацію про збори на сторінці Вероніки Конькової у Фейсбук.

Читайте також: «Завжди поруч з вами»: на Дніпропетровщині ввели в обіг марку до 30-річчя «Укрпошти»

https://youtu.be/tNdblthv9MA