Люди викидають непотріб у непризначених для цього місцях, маленькі купи сміття швидко розростаються. В результаті маємо смітник там, де його не повинно бути. У Дніпрі триває робота з ліквідації стихійних сміттєзвалищ.
Побутові відходи, меблі, сантехніка та пляшки — все це можна побачити на смітнику. Таких звалищ тільки у Новокодацькому районі близько 14.
Анжела Геращенко, заступниця голови адміністрації Новокодацького району: «На жаль, після зими, по весні, завжди в місті проводять ліквідацію сміттєзвалищ. Тому що мешканці приватного сектору починають прибирати на своїй території і виносити сміття на сміттєзвалища, які ми називаємо стихійними. Вони є безхазяйними, тому що виявити власника цих відходів неможливо».
Комунальники посилено прибирають території, проте, дніпряни продовжують викидати сміття.
Віталій Квас, заступник директора ТОВ «ЕКОЛОГІЯ-Д»: «Екологія Д» працює за заявками департаменту екологічної політики. Після того, як ми отримуємо заявку, ми проводимо роботи, ми робимо попередній огляд стихійних звалищ. Кількість людей і техніки залежить все ж таки від кількості негабаритного сміття».
Скарги на сміттєзвалища надходять на гарячу лінію міськради. Профільний департамент передає адреси до підрядної компанії.
Тетяна Левачова, начальниця відділу екологічного контролю департаменту екологічної політики ДМР: «Ми прибираємо, ліквідуємо стихійні сміттєзвалища вже 5 років кожен рік. Багато вже ліквідовано, більше 250, за ці 5 років. Звертайтеся на гарячу лінію ДМР, також є електронна пошта, всі звернення розглядаються».
Щоб прибрати подібне сміттєзвалище, знадобиться приблизно тиждень роботи.
Читайте також: Новостворений відділ детективів НАБУ невдовзі запрацює у Дніпрі