Мистецтво забирає багато часу, проте, живе століттями. Лише щоб висохнути масляним фарбам, необхідно від двох місяців до року. Дніпропетровський художник створює незабутні пейзажі, виручені гроші від продажу картин підуть на допомогу армії. Про умови участі в аукціоні та перший лот – у сюжеті.
«Вот эта работа уже подходит к завершению. Уже идут, что называется, деталировки, отделочные работы”.
Тарас Триндик – художник самобутніх, несхожих між собою живописних полотен.
Тарас Триндик, художник: «Полуабстракция, полуреалистическая живопись. Достаточно редкая. Можно сказать, авторская техника. В картине должна быть всегда загадка и место для зрителя. То есть здесь много места для человека, который её, допустим, эту работу, приобретет. Мой первый покупатель говорил: для меня работа важна для того, чтобы я её постоянно открывал».
З початком війни художник кілька разів на тиждень допомагає готувати їжу для вимушених переселенців та медиків Дніпра.
«Помахайте ручкою. Тут у нас еще самый лучший из лучших. Это кум Влада, Сергей. Это наш самый веселый и самый вкусный, и самый строгий из всех поваров».
Це ще не всі добрі справи. Музей українського живопису, з яким художник співпрацює вже більше п’яти років, влаштував аукціон з продажу картин митця.
Сергій Бурбело, директор Дніпровського музею українського живопису: «Це ще одна акція, яка спрямована на популяризацію творчості Тараса і Музею українського живопису. Тобто це аукціон, який проходить в онлайн форматі, тому що якось не хочеться збирати зараз там багато людей в одному місці. Слідкувати за ним можна в соціальних мережах. Кожні два тижні буде виставлятися нова робота».
Перше полотно без назви, як і багато інших робіт художника. Тарас говорить, він це зробив навмисно, щоб глядачі та покупці змогли пофантазувати.
Тарас Триндик, художник: «Я не называю принципиально, почему? Потому что если я сделаю название, вы будете пытаться изображение составить, сочетание, и это вас ограничит. Вот это я сейчас над этой работой работаю. И я поставлю, чтобы вам было лучше видно. Эта работа будет первая, которую музей хочет представить».
Загалом на продаж підуть 10 картин. Стартова ціна першої – 29 тисяч 500 гривень. До війни її вартість була в 5 разів вище. 100 відсотків всіх зібраних коштів підуть на закупівлю тепловізорів для Збройних сил України.
Тарас Триндик, художник: «Попытаться выставить и начать продавать предметы искусства. И вырученные деньги тратить на тепловизоры, бронежилеты, по потребности. То, что сейчас самое ценное, необходимое».
Усі бажаючі можуть придбати картину Тараса Триндика на онлайн аукціоні у соціальних мережах музею, щоб допомогти нашим Збройним силам і зробити ще один крок до перемоги.