Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі провели жіночий форум з працевлаштування

У Дніпрі відбувся форум з працевлаштування. Захід, що об’єднав жінок, які шукають роботу і місцеві бізнеси, що готові запропонувати вакансії. Долучилися представники Служби зайнятості, громадські організації і міжнародні партнери. Спілкувалися у форматі діалогової платформи. Обмінювалися досвідом та історіями успіху. 

«В області майже 6 тис жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах. Близько 4 тис – це одинокі мами. Окрім працевлаштування їм необхідна підтримка. На території регіону працюють понад 200 міжнародних організацій. Разом ми можемо зробити дуже багато», – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень. 

Під час форуму поділилися результатами роботи Жіночих центрів працевлаштування.

Загалом в Україні таких створили вже 20. Вони діють у Дніпропетровській, Полтавській, Сумській і Миколаївській областях. У просторах можна пройти курси прикладних професій, котрі допоможуть знайти нову роботу. Ініціатива – для підтримки жінок під час надзвичайної кризи, спричиненої повномасштабним російським вторгненням.

Скористатися можливістю можуть постраждалі від війни, переселенки, жінки з інвалідністю. А ще ті, хто опинився у складних життєвих обставинах, потерпали від гендерно обумовленого або домашнього насильства.

Христина з Дніпра у Центрі працевлаштування була викладачем одного з курсів. Він пов’язаний з б’юті індустрією.

«Щаслива, що мала змогу попрацювати з дівчатами. Я сама дружина військовослужбовця. Знаю, наскільки зараз у жінок тяжке емоційне становище. Розповідала ученицям як почати свій бізнес, як розвиватися, як не боятися. Як зробити отой крок вперед, щоб стати сильною та незалежною», – розповіла Христина. 

Своєю історією поділилися Дар’я з Жовтих Вод. Каже, після початку повномасштабного вторгнення довго не могла знайти роботу. У соцмережах натрапила на оголошення, що можна освоїти нову професію у Центрі працевлаштування.

«Вирішили ризикнути. Подзвонила, записалась. В результаті отримала величезну підтримку. Наша група була одна з перших. Я пройшла курси з масажу. Вже маю свій кабінет і постійних клієнтів. Відчула гордість за себе. Що можу забезпечувати свою родину», – наголосила Дар’я.

Юлія – переселенка з Макіївки Донецької області. Ще навесні 2022-го переїхала на Дніпропетровщину. Нині мешкає у Жовтих Водах.

«У рідному місті працювала кухарем-кондитером у пекарні. Мрію про таку роботу, яка була у мене вдома. Дуже вдячна за запрошення. Тут вже отримала декілька пропозицій. Одна з них – вакансія у піцерії. Запросили прийти і спробувати попрацювати», – сказала Юлія. – Проєкт реалізується Фондом Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine за фінансової підтримки Європейського Союзу. У партнерстві з громадською організацією «Інноваційні соціальні рішення».

Читайте також: Два незалежні джерела електроживлення має одна зі станцій аерації у Дніпрі: критичну інфраструктуру готують до зими