Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі провели термомодернізацю у майже 150 навчальних закладах

Без курток, шуб та пляшок із гарячою водою в кожне ліжко. Навчальні заклади та дитсадки Дніпра другий рік поспіль спокійно переживають холоди. Усе – завдяки спільному проекту між Дніпровською міською радою та європейськими донорами по впровадженню енергоефективності у закладах освіти. У межах першого етапу термомодернізацію провели більш ніж на 80 об’єктах освіти.

Старший майстр підприємства «Теплоенрго» розповідає, як цьогоріч утеплили комунікації. Ця ділянка труб оплення, говорить Олександр Кравець, підведена і до навчального закладу, і до житлових будинків навколо. Для порівняння демонструє відрізки без ізоляції.

Сенс утеплення – мінімізація втрат тепла. Зараз, як говорять фахівці, їх вдалося знизити аж до 40 відсоків.

“Мы изначально, когда вырабатываем енергию, скажем, сюда она доходит с котельной, с Калиновой. Это не один километр проходит. Если все утеплено, мы минимум имеем потерь”.

Для економії енергоносіїв утеплення ззовні недостатньо. Важливо зберегти тепло у приміщеннях. У Дніпрі це добре розуміють, тому вже третій рік поспіль реалізують проект тепломодернізації комунальних закладів.

Роксолана Олійник, представник департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: “За 19-20 ми бачимо, що департаментом було виконано у 43 школах і у 62 дитячих садочках ремонти по заміні та встановленню вікон. Тобто ми говорим про вікна двохкамерні з енергозбереженням для того, аби покращити теплозбереження у школах та дитячих садочках. Також проводяться капіталні ремонти дахів”.

Це дозволяє не лише економити, а й навчати дітей в належних умоваї, додають у департаменті освіти. Всього у Дніпрі тепломодернізацію пройшли близько 150 закладів освіти.

Олена Чернишова, заступник директора гімназії № 12: “Будівля нашого закладу зведена більш як сто років тому, і ми мали певні проблеми через те, що під час опадів окремі ділянки стін були вологими. Тож утеплення стін в свою чергу нам також допомогло вирішити питання з гідроізоляцією”.

Оксана Соніна, мати учнів гімназі № 12: “После того, как утеплили здание гимназии, температура в помещениях в пределах 20-22 градусов держится постоянно. Я, как мама двух детей, я реально сейчас каждый вечер не думаю о том, что же мне одеть ребенку завтра, чтобы он либо не замерз, перемерз, либо чтоб не моркрый вишел на улицу”. 

Окрім міської програми утеплення, Дніпро протягом кількох років впроваджує спільний проект із європейськими донорами щодо енергоефективності у закладах освіти.

Юлія Павлюк, директор департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради: “Ще з 2018 року було виділено кредитні кошти Європейського банку і грант від фонду європейського партнерства з питань енергоефективності та екології в розмірі 2,5 млн євро. В рамках цього проекту було здійнено заходи з енергоефективності у більш ніж на 80 обєктах”.

У дитсадочках та школах, які потребували покращення, утеплили фасади, замінили вікна та двері. І на всіх об’єктах встановили індивідуальні теплові пункти.

Людмила Коробка, директор навчально-виховного комплексу №66 Дніпровської міської ради: “Два роки тому розпочалося утеплення філії, це початкової школи та дошкільного відділення. Розпочали з утеплення будівлі, потім замінили вікна, дах відремонтували утеплений, двері замінили як вхідні, так і запасні виходи. І це нове для нас було, дуже зручне, установлені індивідуальні теплові пункти. І, звісно, стало тепліше, стало комфортніше”.

Спільний проект з ЄБРР має певні етапи. Перші три роки пільговий період, коли Дніпро не виплачує кредитні кошти. Далі, упродовж 10 років, місто має повертати кредит за рахунок економії бюджетних коштів – завдяки вже економії енергоресурсів.