Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі проходить декада профілактики та боротьби з раком


Онкозахворювання – це не вирок, стверджують онкологи. Ракові захворювання на другому місці в світі після серцево-судинних хвороб. Однак онкологи запевняють: з раком можна і потрібно боротися. Саме для цього з шостого по шістнадцяте лютого у нашому місті проходить декада профілактики та боротьби з раком.


«Основная задача нашего декадника – организовать возможность для широких слоев населения получить консультативную помощь как на первичном звене, это в центрах первичной медико-санитарной помощи, так и у врачей онкологов», – говорить головний хірург міського департаменту охорони здоров’я населення Олександр Новіков.

Протягом десяти днів всі бажаючі можуть безкоштовно прийти до лікаря-онколога та перевірити своє здоров’я.

«Учитывая, что это у нас декадник, посвященный проблемам онкологии, основной упор сделан на то, что пациентов мы отправляем на консультацию в четвертую городскую клиническую больницу. Где в течении этой недели и всей следующей будут работать высококвалифицированные специалисты-онкологи, которые начиная с 8:00 до 14:00 окажут консультативную помощь пациенту», – додає головний хірург міського департаменту охорони здоров’я населення Олександр Новіков.

Лікарі кажуть, зараз все більше почали хворіти молоді люди. Найчастіше лікарі стикаються з раком легенів, шлунку, молочної залози у жінок.

«На первом месте среди мужчин стоит рак легкого, на втором – рак кожи, на третьем стоит колоректальный рак, на четвертом – рак предстательной железы, на пятом – рак желудка. Среди женщин: на первом – рак молочной железы, на втором – рак кожи, на третьем – колоректальный рак, на четвертом – рак тела матки, на пятом – рак шейки матки», –  інформує головний онколог області Віталій Машталер.

Медики скаржаться: більшість людей, думає, що рак не виліковний. Тому до останнього не йдуть в лікарню, відмовляються від лікування, приймають рак як вірну смерть. Але це міф, адже якщо виявити захворювання на ранньому етапі, то шанс вилікуватися дуже високий.

«Есть четыре принципиальных метода лечения онкологических больных: это хирургический, лучевой, химиотерапевтический и гормональная терапия. И эти методы, как правило, по одиночку не имеют какого-то преимущества. Комбинация этих методов, комплексность подхода обеспечивают выживаемость пациента», – додає Віталій Машталер.

Аби вберегти себе від злоякісних утворень, лікарі радять не тільки вести здоровий спосіб життя, але й вчасно проходити обстеження: УЗД, мамогрАфію та флюорогрАфію. Це допоможе виявити захворювання на ранніх стадіях і тоді більше шансів вилікуватися та продовжити повноцінне життя.

Оксана Онищенко