Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі проїзд подорожчав: чи зростуть ще ціни?

 


Проїзд подорожчав. Вже з третього грудня дніпряни, аби проїхати в маршрутці,  змушені платити по шість гривень. Перевізники виправдовуються: зросла ціна на паливо та запчастини, тому й ціна на проїзд виросла. Як відреагували на це містяни, та чи буде ціна на проїзд рости ще.


Подерта оббивка крісел, скрип гальм та часом погане ставлення водіїв. Саме за це містяни вимушені платити по шість гривень. Бо вже з середини листопада в маршрутках Дніпра з’явилися оголошення про подорожчання проїзду.

Там значиться: ціна на проїзд зросте згідно з рішенням міської ради. Але чи дійсно це так? Ми спробували розібратися в Дніпровському департаменті транспорту.  Там відповіли: таке рішення й справді було, але ще в березні п’ятнадцятого року. Тоді максимальну граничну ціну встановили в розмірі шести гривень. Саме про це раптово і згадали перевізники.

“В данном случае нет никаких действий со стороны городской власти для того, чтобы повысился проезд. Но граничный тариф существует. Поэтому перевозчики и инициируют соответственно приведения наших договорных обязательств в соответствие”, – пояснює директор міського департаменту транспорту Ігор Маковцев.

І ось через півтора роки перевізники вирішили: працюють собі у збиток, тож вартість проїзду необхідно терміново підняти.

“По всем восьми критериям расчета тарифа увеличились все показатели: начиная от заработной платы и заканчивая стоимостью энергоносителей, газ, тепло, свет, топливо, запасные части, которые сейчас все в евро”, – пояснює директор підприємства-перевізника Тарас Жуков.

Директор АТП виправдовується: так, ціна для населення висока, але ж перевізникам теж потрібно заробляти.

“Шесть гривен – это сегодня не тариф развития, это сегодня тариф выживания. Шесть гривен – это тариф той минимальной цены, за которую пассажиры получают более или менее безопасный транспорт”, – додає директор підприємства-перевізника Тарас Жуков.

Аби показати, чому АТП потрібно більше грОшей, директор проводить нам екскурсію. Каже: більшу частину прибутку витрачають на комуналку.

Видите, какая территория отапливается у нашего предприятия, чтобы условия создать, чтобы было тепло, чтоб автомобиль после холода заехал, нагрелся и с ним можно было руками работать“, – говорить Тарас Жуков.

А ще ж необхідні кошти на ремонт маршруток та сплату кредитів за деякі автівки. Всього в підприємства близько трьохсот машин. Более 20 машин стоит сегодня на ремонте. С проблемами двигателя, коробки. Те ремонты, которые дорогостоящие сегодня.

Та що дивно, курс долара виріс скрізь, паливо теж подорожчало не тільки в Дніпрі. А ось ціни на проїзд ростуть, наче гриби, лише в нашому місті. Так, у Львові та Полтаві проїзд в маршрутці коштує лише чотири гривні. У Запоріжжі – максимум 4,5. Одесити платять по п’ять гривень. Підняли вартість проїзду лише в столиці – до 6-7 гривень.

Втратити пасажирів через зависоку ціну на проїзд перевізники не бояться. Кажуть: маршрутки «покривають» усе місто, їздять часто, а от електротранспорт ще дочекатися потрібно.

“Такая опасность есть, такие вещи происходят у нас с каждым подорожанием. Пассажир имеет право выбирать”, – каже директор підприємства-перевізника Тарас Жуков.

Обирати пропонують і активісти. Запевняють, робити свій вибір треба на користь електротранспорту. Тож з першого грудня закликають всіх містян бойкотувати маршрутки.

“Я предложил людям переориентироваться на более недорогой вид транспорта, но не менее эффективный. И одновременно с этим показать перевозчикам, что нельзя просто ставить людей перед фактом и говорить, сколько они будут платить, не объясняя при этом каких-то внятных причин”, – розповідає закликав бойкотувати маршрутки Артем Лисенко.

Дніпряни в шоці. Скільки ж можна збільшувати ціни? Тільки-но отримали жахливі квитанції за комуналку, так тепер ще й перевізники «зробили сюрприз».

Але і пересідати на трамваї чи тролейбуси дніпряни також не поспішають:

Водії теж жалІються, бо все своє незадоволення дніпряни виплескують саме на них.

“Люди на нас кричат. Вот вы сами от себя повышаете цену. А как повышать, как предприятию обслуживать машины? Заправить их нужно. Солярка вон сколько сейчас стоит – 21 гривна. Это на день нужно только восемсот гривень на заправку машины. А обслуживание, а запчасти какие?”, – водій маршрутки Анатолій Кіяшко.

Та шість гривень – це ще не межа. Апетит у перевізників просто неймовірний. Тільки-но підняли ціни, як вже зажадали нового збільшення вартості проїзду.

Если сегодня мы будем говорить о том, чтобы рентабельно работали предприятия, обновляли свои парки и были комфортабельные автобусы, то тариф должен составлять не менее десяти гривень“, – говорить директор підприємства-перевізника Тарас Жуков.

Більше того, перевізники вже навіть надали документи на розгляд до департаменту транспорту. Тож наступний стрибок цін за проїзд у Дніпрі можна очікувати вже на початку дві тисячі сімнадцятого.