Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі пройшов воркшоп з віртуального ракетомоделювання

Підкорюємо космос разом. У Дніпрі провели воркшоп з віртуального ракетомоделювання. Дітям та дорослим розповіли, як побудувати ракету та запустити її у космос, але все це – віртуально. Такий івент є частиною програми Noosphere Space Games – перших в Україні змагань зі збірки та запуску космічних кораблів для дітей.


Як побудувати ракету та запустити її у космос, на прикладі пляшки від коли пояснюють на лекції під назвою «Noosphere Space Games». Саме тут зараз вперше готують дітей до всесвітнього віртуального змагання з побудови ракети. Більшість слухачів прийшли вже підготовлені до турніру.

Кирило Благодаров, дніпрянин: “Дуже цікаво, бо я зацікавлений. У цю гру граю майже 2 роки, мені цікава тема космосу, я взагалі займаюся космічним сміттям, тому вирішив потренуватися”.

Кирилу всього 14 років, але за його плечима вже три проекти про космічне сміття. У сьогоднішній лекції нового для себе не здобув, але закріпив знання про космос.

Кирило Благодаров, дніпрянин: “Космічне сміття зараз дуже важливе, бо по оцінкам експертів, через 50 років ми не зможемо літати у космос через космічне сміття. Тому його зараз потрібно прибирати, щоб у майбутньому було місце для польотів”. 

Також прийшли ті, хто вже брав участь у подібних змаганнях від громадської організації «Асоціація Ноосфери».

Давид Дєтченко, дніпрянин: “Я приймав участь у фестивалі від Ноосфери, у робототехнічному фестивалі Беструбофест, у команді Хакатуно на Наса спейсап челендж. Я мрію створювати у майбутньому ракети”. 

Ігрова реалізація Кеrbal Space Program майже ідентична з реальним процесом конструювання та запуском космічного корабля. Учасники гри повинні виконати лише два завдання — вивести супутник на орбіту та потім повернути його на землю.

Владислав Мезниця, координатор заходу: “Це не просто комп’ютерна гра. Можна сказати, що це такий космічний симулятор, бо в такий ігровій формі діти можуть здобувати такі серйозні знання. Вони можуть побудувати космічний корабель, який буде літати за законами реальної аеродинаміки та орбітальної фізики. Ця ініціатива, як і інші наші ініціативи, завдяки меценату і бізнесмену Максу Полякову, який також є послідовником ідей Володимира Вернадського. Взагалі місія Ноосфери – це сприяти розвитку такої екосистеми, в якій будуть з’являтися нові інноваційні ідеї”. 

Взяти учать у грі можуть діти та підлітки віком до 14 років. Як пояснюють фахівці, завдання складні, але виконати їх можна в різному віці.

Максим Сіренко, аспірант Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара: “Для дітей — це комплексна задача. Треба розуміти з чого вона складається, ракета; принцип ступені ракети; принцип того, що нам повинно знати; і яку швидкість наша ракета повинна дати; і що нам треба зробити, як нам треба побудувати ракету. Тобто увесь комплекс, щоб виконати нашу місію”.

Головний приз для переможця – одна тисяча доларів. Реєстрація триватиме до 27 липня. Участь у змаганнях безкоштовна. Подати заявку можна на сайті Noosphere Space Games.