Більше ніж 100 представників місцевої влади, політичних партій, бізнесу та громадських організацій зібралися у Дніпрі на регіональний форум «Співпраця задля оновлення». Обговорили питання взаємодії міської влади з різними організаціями задля повноцінного життя міста нині та відновлення після перемоги.
Своє бачення розвитку Дніпра та інших міст в Україні під час війни презентували і представники релокованого бізнесу. Це десятки компаній, які обрали Дніпро як місто, де вони зможуть не лише жити, а й працювати та розвиватися на благо України.
«Це дуже важливо, коли об’єднуються представники влади, громадських організацій та бізнесу, щоб міська влада більше відповідала потребам громадян. Ми обрали Дніпро для проведення цього форуму, адже це одне з найбільш важливих міст в Україні з дуже багатою історією. Та й навіть попри те, що місто близьке до лінії фронту, ми показуємо, що можемо тут провести такий захід, що демократія може тут відбуватися», — зазначив директор Міжнародного республіканського інституту в Україні Крег Холстед.
Серед відповідальних представників бізнесу і бізнес-клуб INSPIRA. Його учасники – це понад 60 талановитих та прогресивних підприємців, які лише за одну зустріч зібрали 26 мільйонів гривень на допомогу ЗСУ. Підприємці впевнені, що підтримка військових та працівників, які воювали, це нині пріоритетне завдання.
«Ми піклуємося та підтримуємо працівників, які воюють, які повернулися та ще повернуться з війни до компанії. Ми повертаємо їх у суспільство, до нормального життя, бо бачимо багато викликів щодо їхньої інтеграції, адже люди прийдуть з різними травмами. Дуже важливо підтримувати і стан людей, які працюють. Праця в рамах війни, переживання за людей, за державу, за рідних, які воюють, постійні обстріли, новини — це все дуже виснажує людей. Я вважаю, що та компанія, яка піклується про себе та своїх співробітників, в змозі надавати допомогу ЗСУ та соціальним проєктам, таким чином гідно підтримує міську громаду. Ми всі маємо допомагати та об’єднуватися, аби створювати нове модернове місто та розвивати його», — зауважив засновник та СЕО корпорації «Біосфера», засновник Charisma Fashion Group, почесний консул Італійської Республіки у місті Дніпрі, співзасновник бізнес-клубу INSPIRA Андрій Здесенко.
Під час форуму Міжнародний республіканський інститут представив своє щорічне муніципальне опитування. Воно спрямоване на те, аби з’ясувати ставлення громадян до міської влади, чи задоволені вони послугами. Опитування проводять уже 9 років поспіль в усіх обласних центрах України.
«Щороку ми робимо певний акцент на якісь події. Цьогоріч зосередили увагу на питаннях корупції, бо про це було багато розмов. Також порушували питання розподілу бюджету та міжнародних союзів, до яких Україна прагне долучитися. Що ж стосується результатів, то Дніпро доволі унікальний, бо у порівнянні з іншими містами показав більшу стабільність. А у деяких містах було драматичніше падіння підтримки влади, задоволеності послугами. У Дніпрі ж інша динаміка. І також це місто прийняло дуже багато ВПО, що робить його доволі унікальним та цікавим для дослідження. Нагадаю, місто приймало переселенців з 2014 року і стало, так би мовити, хабом для них», — розповіла старша фахівчиня з проведення досліджень Міжнародного республіканського інституту Леся Хоменко.
Від міської влади у форумі взяв участь секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара. Він зазначив:
«Завдяки дослідженню у нас є індикатор діяльності міської влади: у чому успіхи, а в чому ми повинні вдосконалити свою роботу, щоб покращити результати. З дослідження видно, скільки параметрів є в оцінюванні місцевого самоврядування. Ми бачимо пріоритет допомоги ЗСУ, але водночас є цілий пласт процесів, які забезпечує місто і які оцінюють містяни. Ми не можемо поставити на паузу вивезення сміття, забезпечення стійкого водопостачання, підготовку до опалювального сезону, освітлення вулиць, надання необхідної медичної допомоги, освіту дітей чи навіть ремонт доріг. Важливо, що попри війну індекс задоволеності послугами, які надає місто, переважно стабільно зростає».
Порушили під час форуму і тему інклюзивності. Адже через війну у місті побільшало людей, які внаслідок травм залишилися без кінцівок. І їх кількість зменшуватися не буде. Отже, впроваджують міську програму щодо доступності. А ще Дніпро – це перше місто, де створено раду з інклюзивності.
«Жоден ремонт чи будівництво не проходить без урахування вимог щодо доступності міського простору. Не все можна зробити ураз, але важливо, що влада розуміє важливість цього питання, яке стосується не лише людей з інвалідністю, а і всіх маломобільних груп населення, таких як літні люди, вагітні, діти чи матусі з візочками», — говорить керівниця ГО «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»» Ольга Волкова.
Окрім цього, у Дніпрі для внутрішньо переміщених осіб активно впроваджують програми працевлаштування та перекваліфікації. Аби вони могли працювати, отримувати достойну зарплатню та наповнювати як міський, так і державний бюджети.
Читайте також: Ресторанні традиції: у Дніпрі провели безкоштовну екскурсію, присвячену гастрономічному минулому нашого міста