У Дніпрі одну з насосно-фільтрувальних станцій підготували до роботи в осінньо-зимовий період. Ця станція забезпечує 30% населення Дніпра питною водою. Тож на випадок надзвичайних ситуацій там встановили три генератори. Вони здатні під час довготривалих відключень світла підтримати роботу станції, аби містяни не залишилися без води.
Роботу станції перевіри черговий по місту Рескаленко Юрій, головний інженер КП «Дніпроводоканал».
«Енергетики нас лякають важкою зимою, але ми готові до будь-чого. Крім забезпечення станції, ми провели навчання з персоналом. Тепер кожен буде чітко знати свої дії на випадок надзвичайних ситуацій. Також створили запас палива та реагентів», – прокоментував начальник однієї з насосно-фільтрувальних станцій Дніпра Олександр Алімов.
Впродовж 2015-2018 років на цій станції провели реконструкцію. Замінили перший та другий підйоми, блок фільтрів, звели пелетну котельню.
«Завдяки цим роботам ми змогли отримати загальну економію електроенергії близько 25% та повністю відмовились від використання природного газу. В майбутньому ми збираємось відремонтувати ще один блок фільтрів, аби покращити якість води для містян», – каже Юрій Рескаленко.
Черговий по місту також перевірив стан укриття на станції метро «Метробудівників».
«З початку повномасштабного вторгнення рф до України станції метрополітену виконують і роль укриття. Станції забезпечені мобільним зв’язком, інтернетом. Щодо станції «Метробудівників». На платформах є 4 мобільні лави, аби містяни могли з комфортом тут розміститися. Також за допомогою модульних лав легко облаштувати і місце для сну. Вони трансформуються у повноцінне односпальне ліжко, яке витримує до 500 кг ваги», – зазначає в. о. начальника станцій «Металургів» та «Метробудівників» Наталя Стахнюк.
Тут також є санітарні кімнати, технічна та питна вода. А касові зали станції облаштували додатковими місцями для сидіння.
«Крім цього, на станції «Метробудівників» в наявності є аптечки. Також містяни можуть звернутись за допомогою до медичного персоналу. У нічний час для громадян тут включаються ескалатори на спуск та підйом. В цілому, ця станція може вмістити одночасно до 1000 людей», – додав Юрій Рескаленко.
Читайте також: Як працює амбулаторія центру первинної медико-санітарної допомоги у Дніпрі