Укриття в підвалі. У разі відсутності укриття, через географічні особливості мікрорайонів, мешканці Дніпра починають власноруч облаштовувати цокольні приміщення власних будинків, аби перечікувати там сигнали повітряної тривоги. Але чи кожен підвал може бути укриттям?
Обшарпані стіни, дірки в підлозі, сирість та бруд – такий вигляд має одне з цокольних приміщень ОСББ «Платонова 26». Саме тут під час повітряної тривоги донедавна переховувались місцеві жителі. Перебувати в таких умовах люди були вимушені через те, що поблизу немає інших сховищ.
Мешканці звернулись до департаменту з питань самоорганізації населення по допомогу.
Лідія, дніпрянка: «Там дуже треба великі кошти. Ми що могли, вже зробили, більше нам не під силу».
Незабаром тут розпочнеться ремонт. Зробити його можна, оскільки цей підвал відповідає необхідним критеріям, аби виконувати функцію укриття.
Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР: «Якщо більше 50 кв.м, то має бути два виходи пожежних. Висотою не менше 1,80 м. На шляху евакуації не має бути жодних комунікацій і не має бути транзитних труб у підвалі. Якщо хоча б щось з цього відсутнє, підвал не можна використовувати, як найпростіше укриття. Треба розуміти, чи підвал цей безпечний. Оскільки, коли у людей паніка, стрес, вони не завжди можуть оцінити реальні можливості захисної споруди цього найпростішого укриття».
А в укритті ОСББ «Слобожанський 68-68А» ремонт вже триває. Наразі облаштовують другий пожежний вихід. До початку робіт приміщення було занедбане та небезпечне для перебування в ньому людей.
Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР: «Половину робіт уже виконано. Приблизно в такому вигляді будуть інші укриття. Тобто заливається підлога, робиться штукатурка, фарбується, встановлюються лави».
Такі ремонтні роботи проводяться коштом міськради.
Сергій Повєрін, голова ОСББ «Слобожанський 68-68А»: «Дуже великий об’єм робот. Воно наразі таке красиве, але до цього тут був повний треш».
До кінця вересня щонайменше 10 таких укриттів відновлять та підготують до прийому людей.
Читайте також: «Дітям і дорослим комфортно пересуватися»: дніпряни назвали переваги ремонту бульвару Слави