Сьогодні, 11 травня, Олександра Бодня, заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради, перевірила виконання доручень міського голови Бориса Філатова щодо забезпеченості лікувальних закладів та покращення медичного простору міста. Чергова по місту відвідала відділення реабілітації, що знаходиться в одній з амбулаторій. Воно працює з початку лютого 2022 року.
Послугами закладу можуть користуватися пацієнти різних вікових категорій від трьох років з різними патологіями, зокрема захворюваннями нервової, опорної-рухової, дихальної, серцево-судинної, ендокринної системи тощо.
“40% — це постінсультні хворі, які потребують навчання у самообслуговуванні та адаптації до побутових звичок, а також розробки дрібної моторики, щоб уникнути труднощів у самодогляді. Також тут приймають пацієнтів з розладами мовлення та тих, які потребують психологічної допомоги“, — зазначила Олександа Бодня.
Направлення хворі можуть отримати як у сімейного лікаря, так і в будь-якого вузького спеціаліста, зокрема невропатолога, травматолога, хірурга, ендокринолога та інших спеціалістів.
До послуг входить фізична терапія, ерготерапія, психотерапія, мовна терапія, массаж. При першому зверненні збирається мультидисциплінарна команда, яка визначає план реабілітаційного лікування. За потреби він може бути переглянутий.
Фізичну терапію фахівці підбирають до кожної патології індивідуально. Можуть запропонувати велотренажер та бігову доріжку для кардіонавантаження, також застосовують вертикалізатор для навчання ходи пацієнтів, що потребують цього.
В залі є чимало простих засобів, зокрема гантелі, обтяжувачі, еспандери, фітрезинки, тактильні ковдри та мʼячі для патології ступнів, а також напівсфера для тренування вестибулярного апарату.
Ерготерапевти кваліфіковано навчають навичок самообслуговування та самодогляду за допомогою пристосувальних засобів для покращення соціалізації пацієнтів.
Також нещодавно заклад придбав нове обладнання з новітньою технологію “Рукавички Smart Glove”, що означає розумна рукавичка для покращення біомеханічних функцій рук та кистей. До неї додається екран з цікавими вправами, що дуже зацікавлює пацієнтів та додає мотивації. Кваліфіковані психологи надають психологічну допомогу та часто співпрацюють з логопедами під час роботи з дітьми.
У відділенні працюють два лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, два фізичних терапевти, два ерготерапевти, 2 асистенти фізичного терапевта, 2 психологи, 2 логопеди та 2 медичні сестри.
Торік реабілітацію пройшли 637 пацієнтів. За 4 місяці цього року було надано послуги 450 хворим. Тобто щомісячно реабілітаційне лікування отримує близько 100-120 людей.
Читайте також: «Розуміємо навантаження на ваших плечах»: представник однієї з місій ЄС обговорив з Філатовим розширену співпрацю