Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі понад 20 тисяч мешканців залишились без водопостачання

13 вересня зламався насос фільтрувальної станції. Понад 20 тисяч мешканців на невизначений термін залишились без води. Про це повідомив Дмитро Бутко. За його словами, води немає і досі.
 
“Мережі та комунікації на ж/м Північний, ж/м Південий, селище Шевченко у місті Дніпро, належать Регіональній філії “Придніпровська залізниця”. Неодноразово, починаючи з 2015 року Дніпровська міська рада зверталась до Укрзалізниці з проханням предати всі мережі на баланс міста, оскільки  “Придніпровська залізниця” їх не обслуговувала та не тримала в належному стані за браком коштів. 
 
Натомість керівництво Філії неодноразово підіймало вартість тарифу на воду для мешканців, змушуючи міську владу компенсувати різницю в ціні. Таким чином виходило, що жителі цих хитлових масивів повинні були сплачувати за комерційним тарифом, в той же час якість води була технічною, а не питтєвою. Якщо взяти ту одставину, що здійснюється подача технічної води, то тариф повинен бути меншим.
 
Також звертаю вашу увагу на те, що ще одним наслідком неналежного надання послуг РФ “Придніпровська залізниця” стало те, що періодично з люків тече каналізація, а водопостачання може зникати декілька разів на місяць. На сьогоднішній день Філія так і не передала місту комунікації.
13 вересня 2022 року зламався останній насос фільтрувальної станції, який належить Придніпровській залізниці, тобто повністю вийшла з ладу фільтрувальна станція.
Більше 20 000 тисяч мешканців на невизначений термін залишились без води, лише тільки з тієї причини, що РФ “Придніпровська залізниця” не обслуговує свої мережі та комунікації, і своєю бездіяльністю доводить мешканців до гуманітарної катастрофи.
 
Прошу центральну владу забезпечити виконання статті 48 Конституції України, бо кожен має право на достатній рівень життя, включаючи нелжне безперебійне водопостачання та його якість“, – повідомив Дмитро Бутко.
 
Він також додав, що  вже три доби відсутнє водопостачання на трьох житлових масивах.
 
“Крім того, до аварії, замість питтєвої води, постачалась технічна, яку неможливо було вживати в їжу.
Підвіз води УЗ, як постачальником послуг на час аварії не організовано, а міська влада не може здійснити ремонт, оскільки фільтрувално-насосна станція пребуває у власності УЗ, крім того, діють обмеження щодо фінансування викладені в останніх редакціях Постанови КМУ №590 від 09.06.2021 року.
Вищевикладені обставини можуть давати підстави вважати, що на житлових масивах Північний, Південний та селище Шевченко у місті Дніпро є загроза виникнення надзвичайної ситуацій техногенного характеру, що створюють загрозу життю і здоров’ю значних верств населення спричинених антисанітарією”, – йдеться у повідомленні.