Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі поліпшили простір для маломобільних груп населення

Пандуси, підйомники, тактильна плитка та спеціальні сходи. 80 відсотків комунальних закладів міста за останні два роки переобладнані з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Владці звітують про позитивну статистку, але наскільки при цьому змінилося життя людей з інвалідністю?

“Ты меня, пожалуйста, подстрахуй”, – “Хорошо, хорошо!”

Міцно тримаючись у візку та під наглядом чоловіка, Юлія Чередниченко заїжджає у салон мікроавтобуса. Жінка має інвалідність першої групи, пересувається у візку. Аби відвідати соцслужбу, викликала спецтранспорт.

Юлія Чередниченко, дніпрянка: “Хочу поехать в департамент соцполитики. Обновила ИПР и хочу заказать новую коляску. То есть подошел срок, и если будет возможность, то новую подушку тоже”.

З’їздити у справах, відвідати лікарню чи будь-яку комунальну установу. У Дніпрі люди з інвалідністю мають змогу викликати безкоштовно соціальне таксі. Ця послуга діє у місті з 2006 року. Від 2017-го нею активно користуються містяни. Тільки за поточний рік нарахували більше 3,5 тисяч викликів соціального таксі.

Максим Єрьоменко, директор міського центру соціальної допомоги: “Соцільане таксі на сьогодні складаєтся з 5 соціалізованих автомобілів – це переобладнані автомобілі, які мають гідравлічний підйомник. Тобто є можливість безперешкодно потрапити особі з інвалідністю в автомомбіль”.

На обліку у Дніпрі перебувають близько 700 осіб з інвалідністю. Послугою соціального таксі можуть скористатися люди, які мають захворювання опорно-рухового апарату або першу групу інвалідності через порушення органів зору. Тепер управління соцзахисту забезпечили пристроями для обслуговування людей із вадами слуху.

“Переїхати вони должні. Взагалі, каже вона, що вона планує там жити, що вона хоче за ними доглядати”.

Людмила Остапенко, заступниця начальника Лівобережного управління соцзахисту населення Дніпровської міськради:
“Це планшети, в які встановлено програмний комплекс, з яких людина може зателефонувати в єдиний контактний центр та отримати допомогу сурдопереводчика, який володіє жестовою мовою”.

Відвідувачка Ганна Приходько не чує від народження, читає по губах і говорить: нині сучасна послуга суттєво полегшила її спілкування з фахівцями центру.

Ганна Приходько, відвідувачка Лівобережного управління соціального захисту Дніпровської міськради: “Раніше я мучилася, ось це все писала. Це було незрозуміло. Тепер я все розуміла. Дуже зручно”.

У Дніпрі заклади соцсфери майже на 80 відсотків переобладнані із врахуванням вимоги доступності. Мають пандуси, підйомники, тактильну плитку та спеціальні сходи. Ліфти у медзакладах працюють, додатково розширюють вхідні двері, спеціально обладнують санвузли.

Галина Одінцова, генеральна директорка центру первинної медико-санітарної допомоги №9: “В нас є пандуси, в нас є туалет для людей маломобільних, у нас широкі коридори, безпороговий заклад і пацієнти мають безперешконо підійти до рецепшена. Мають можливість завести коляску туди, поближче до себе, якщо необхідно”.

Міський департамент охорони здоров’я анонсує: у 2022 році усі медзаклади Дніпра будуть повністю облшатовані з урахуванням вимог маломобільних груп населення. Крім того, у лікарнях з’являться фахівці з сурдоперекладу для можливості спілкування із пацієнтами, які мають вади слуху.