В Україні відсьогодні значно подорожчали пластикові пакети. В усіх магазинах країни вартість одного поліетиленового пакета без ручок тепер становить від 2 до 2,50 гривень, з ручками та бічними складками – до трьох. Та чи змінились ціни у Дніпрі?
Відсьогодні у всіх магазинах Україні подорожчали пластикові пакети. Відтепер вони коштуватимуть від двох до трьох гривень. Такий різкий стрибок цін пов’язаний з ухвалою закону, що обмежує використання пластику. Та дніпряни до таких змін готові.
Вероніка: “В Европе уже давно перешли, и нам пора.
Мы же хотим в Европу, значит нужно переходить и сохранять природу”.
“А те, що подорожчали поліетиленові пакети?”
“Они уже подорожали на копейки, ну правильно, стимулировать людей, чтобы берегли нашу природу”.
Дарина та Даниїл: “Не знаю насчет подорожания, потому что я не особо ими пользовалась. Вот именно к полиэтилену и пакетам отношусь негативно. Это все-таки засорение природы, они засоряют планету”, – “Не вижу смысла в этих подорожаниях, если рукавички остались. Люди просто пакетиков кладут в рукавички, ничего толком не изменилось”.
Олена: “Вы знаете, мы поддерживаем нашу власть. Может быть потом будет все обратно”.
Вони слугують всього декілька годин, а потім розкладаються століттями. Відтак ще торік Верховна Рада ухвалила закон, що має обмежити використання пластику на території країни. Спершу встановили ціни на надлегкі одноразові тонкі пакеті, другим етапом збільшили ціни на товщі.
Валентина Псорьова, дніпрянка: “Я давно не пользуюсь. Ну, во-первых, дорого; во-вторых, не выгодно. Они также рвутся, не экономично. И вообще, потом только на мусор годятся. Я такие вот приобрела и давно ими пользуюсь, многоразовые сумочки”.
Зі слів еколога, збільшення цін не стосується біорозкладних пакетів, а також пакетів для транспортування та пакування свіжої риби, м’яса та сипучих продуктів.
Ярослав Крисько, начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради: “Ці всі мінімально роздрібні ціни установлені саме для пакетів товщиною 50 мікрометрів. Що це означає: що саме ті пакети, які витримують вагу близько 15-20 кілограмів, як ми всі звикли розмірковувати – це ті пакети, які продаються на касі.
Та вже з 10 березня надтонкі пакети взагалі заборонять продавати в крамницях та закладах громадського харчування”.