Попри війну, треба дбати про місто! З початку 2022 року Дніпровська інспекція з благоустрою видала понад 7 сотень приписів та склала 30 адміністративних протоколів стосовно власників магазинів, барів та ринків за несвоєчасне прибирання прилеглих територій від сміття. Інспекції проводять щодня у різних районах Дніпра.
До інспекції з питань благоустрою щоденно надходять сотні скарг від мешканців Дніпра. Підприємці не завжди доводять до ладу територію навколо своїх закладів, а деякі навіть влаштовують там стихійні звалища.
Відтак, відбуваються регулярні рейди. Інспектори вирушили на перевірку одного з караоке-закладів міста, проте, він виявився закритим. Тож їм залишили припис-попередження.
Олександр Благодатний, головний спеціаліст інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради:
“Виїжджаємо і на скарги, які надходять від громадян на гарячу лінію та в письмовій формі, перевіряємо, чи дійсно ця інформація правдива. Якщо інформація підтвердилася, проводимо бесіди з підприємствами, щоб вони робили все своєчасно та надаємо приписи”.
Через декілька днів інспектори знов завітають до закладу на повторну перевірку. Якщо порушення не усунять, на власників чекатиме адміністративний протокол. Проте, інспектори кажуть, підприємці до зауважень зазвичай дослухаються та швидко прибирають територію.
Олександр Благодатний, головний спеціаліст інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради: “Прилегла територія, яка відноситься до їхнього підприємства, установи або організації з фасадної, тильної та з бокової сторони, має бути прибрана. В правилах благоустрою є чіткі норми: які метри, як воно повинно виглядати. Також з приводу сміття: як воно повинно виглядати. Ваш заклад – це ж ваше обличчя, то вони одразу прибирають сміття”.
Щоденні інспекції проводить також департамент екологічної політики. Слідкують не тільки за прибиранням прилеглої території, а й за вивезенням твердих побутових відходів.
Ярослав Крисько, заступник директора департаменту, начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради:
“По цьому району надходили неодноразові звернення мешканців щодо наявності побутових відходів, тобто захаращеності прилеглої території. Виконавчими органами міської ради були визначені відповідні локації і проводяться відповідні інспектування”.
Сьогодні спеціалісти департаменту вирушають до продуктового закладу у АНД-районі.
“Ми проводимо інспектування ФОПів на наявність договору на вивіз сміття. Ми б хотіли побачити, куди ви виносите своє сміття, де ваш контейнер. Телефонуйте керівництву, будемо з ними спілкуватися”.
Після перевірки, як виявилось, заклад дотримується всіх вимог, проте, на місці документів зараз немає. Саме тому їм виписали рекомендацію, тож протягом трьох днів власники мають надати спеціалістам департаменту відповідні документи.
Бовкун Наталія, головна спеціалістка департаменту екологічної політики Дніпровської міськради:
“Вони зі мною повинні зв’язатися для того, щоб надати мені документи, які в них є, для того, щоб я їм роз’яснила, як їм далі працювати. Якщо в них немає договору, вони повинні його заключити в триденний термін”.
Якщо ж договір не укладуть найближчим часом – на заклад складуть протокол.
Та більшість підприємців законослухняні та дбають про своє місто, – зазначили у департаменті.