“Ні” – наркотикам, алкоголю та іншим шкідливим звичкам. У Дніпрі в одинадцяте відбувся обласний конкурс соціальної реклами «Обери життя». Школярі змагалися у трьох напрямках – відео, фото та постер – все присвячене здоровому способу життя. Восени оголосили початок конкурсу, а зараз прискіпливе журі обирало кращих.
У науковій бібліотеці як ніколи людно. Представники сфери освіти, культури та громадськість міста оцінюють якість дитячих робіт, які потрапили у фінал конкурсу «Обери життя».
Олена Жатько, начальниця служби у справах дітей Дніпропетровської облдержадміністрації: “Мене вразило, по-перше, відоншення дітей до того, що вони творили, душа. Розуміння цієї проблеми і, звичайно ж, якість виконаних робіт. Я б підкреслила роботу відеороликів, тому що це важка робота, але сучасна. І відно, що не тліки в TikTok діти беруть участь, але й роблять ось такі відео, які в собі несуть пропаганду здорового способу життя”.
Постер, соціальний ролик та фотографія-мотиватор – за цими трьома номінаціями журі визначало переможців. З майже 400 робіт у фінал пройшли 58. Вони, на думку журі, відповідали головним вимогам – соціальному спрямуванню, популяризації здорового способу життя та профілактиці негативних проявів у суспільстві.
Оксана Бутурліна звідувачка кафедри управління інформаційно-освітніми проектами Дніпровської академії неперервної освіти: “Фестиваль взагалі проходить вже в одинадцяте. Вже було 10 медіафестивалів, але в цьому році він присвячений темі здорового способу життя. Тема взагалі вічна. Обери життя, обери здорові звички – це важливо для молоді, щоб в Україні було здорове покоління”.
Цього року на переможців, а їх буде по три у кожній номінації, чекають коштовні призи. Організатори говорять: подарунки допоможуть дітям і далі розвивати свої таланти. Але найголовніше – важливо було дізнатися як сучасна молодь дивиться на шкідливі звички і що знає про здоровий спосіб життя.
Михайло Кошляк, депутат Дніпропетровської облради, голова обласної координаційної ради з протидії поширенню наркоманії серед дітей: “Для нас было очень важно узнать сознание детей, как готовы к екстремальному навалу этого кошмара. Что дети думают по поводу наркотиков, как они к этому относятся. Но, судя по рисункам и по роботам, мы увидели, что у нас дети самые лучшие”.
Відеороботи переможців потраплять до ефіру місцевих телеканалів, як соціальна реклама. А кращі постери та фотографії експонуватимуться у музеї «Літературне Придніпров’я». Потім їх використають для виготовлення банерів, які розмістять на території області у якості мотиваційної реклами.