На балансі КП «Дніпровський електротранспорт» знаходяться 3 захисні споруди, які під час повітряної тривоги можна використовувати як укриття. Одну з них в рамках чергування по місту проінспектував директор департаменту транспорту Ігор Маковцев.
Укриття на просп. Богдана Хмельницького ввели в експлуатацію в 1980 році. Його будували саме як бомбосховище з дотриманням усіх відповідних вимог. Тут може розміститися до 240 людей. У ньому є централізоване водопостачання, каналізація та електрика. Також тут стоять два дизель-генератори на випадок блекауту та є запас питної та технічної води.
В укритті обладнано кімнату матері та дитини, дитячий куточок та місце для відпочинку, де можна підзарядити гаджети та скористатися інтернетом. Є душ та санвузол.
З початку повномасштабного вторгнення в укритті організоване цілодобове чергування – доступ до нього є протягом усього дня. Аби відвідувачі могли легко знайти сховище, поруч з ним розміщені позначки, які вказують напрямок руху. Також інформація про цю захисну споруду внесена до інтерактивної мапи захисних споруд Дніпра та Дніпропетровської області.
За результатами перевірки укриття Ігор Маковцев підсумував: «Комунальне підприємство добре підготувало це сховище на випадок ракетної небезпеки. Тут поруч є житлові будинки, дитячий садочок. Під час повітряної тривоги люди можуть користуватися укриттям з комфортом. Але під час перевірки ми побачили, що реалізовано не весь функціонал бомбосховища, який в нього було закладено під час проєктування. Воно підходить для захисту від ракетних атак, щодо інших надзвичайних ситуацій – треба зробити додаткову модернізацію, наприклад, ущільнити двері. Дав доручення провести повну ревізію, визначити, що необхідно замінити, та підрахувати, скільки коштів з міського бюджету для цього необхідно».
Читайте також: Черговий по місту перевірив як проходить процес відкачування ґрунтових вод на будмайданчиках метро у Дніпрі