Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі облаштовують соціальне житло для переселенців з Маріуполя

Навесні 35 сімей з Маріуполя отримали тимчасове соціальне житло в Дніпрі. До кінця року в місті планують відкрити ще два гуртожитки для маріупольців, в яких будуть проживати 330 родин. Проєкт реалізовується завдяки співпраці міських рад Дніпра, Маріуполя та іноземних партнерів, зокрема, Міжнародної організації з міграції. Велику роль у забезпеченні переселенців безкоштовним житлом зіграв і уряд Франції.

Катерина з чоловіком та двома дітьми виїхала з Маріуполя до Дніпра, коли там вже йшли важкі бої. 
Від червня родина проживає у гуртожитку для маріупольців.

Катерина Гребеннікова, переселенка з Маріуполя: «У нас житло пошкоджено зовсім, воно знищено, все майно згоріло, тому повертатися поки що нікуди. Сподіваємось, що воно буде відремонтоване і буде куди повертатися. Дуже хочемо додому».

Дніпр — перше місто в Україні, де відкрили соціальний гуртожиток для переселенців. Всього у приміщенні 35 кімнат, всі вони вже заповнені. Проживання — безкоштовне. Кожна кімната має всі необхідні меблі та побутову техніку.

Надія Астаніна, т.в.о. директора гуртожитку: «У Дніпрі планується відкриття ще двох гуртожитків. На сьогодні вже є домовленість. І в тому числі оформлено договори оренди, починаються ремонтні роботи за підтримки міжнародної організації з міграції. Цей проєкт був пілотний, тут було показано, як можна створити умови для тимчасового проживання».

Усі роботи з облаштування гуртожитку були виконані з дотриманням міжнародних будівельних норм.
Соціальний гуртожиток — це результат співпраці мерій Дніпра, Маріуполя та низки міжнародних донорів. Активну участь у проєкті бере уряд Франції.

Етьєн де Понсен, посол Франції в Україні: «Звичайно, цей внесок може досить скромний, втім, ми робимо від щирого серця цей жест, аби засвідчити солідарність з цим містом і його мешканцями та показати, що Франція небайдужа».

Крім того, урядом Франції профінансовані роботи з благоустрою прилеглої території та встановлення сучасного дитячого майданчика.
Мати восьмирічної Валерії, Юлія, розповідає: родина не планує повертатися додому, коли звільнять місто. Їхній будинок вщент зруйнований, тож у Дніпрі почали життя з нуля.

Юлія Чорна, мати Валерії, переселенка: «Ми більше ризикувати не хочемо. Діти тут освоїлися: старший з дівчиною знайшли роботу собі; середній син займається спортом, боксом. Тут більше можливостей».

У двох інших великих гуртожитках наразі тривають ремонтні роботи. До кінця року туди зможуть заселитися близько тисячі переселенців з Маріуполя.

Читайте також: Допомога невиліковно хворим пацієнтам: як у Дніпрі працює паліативне відділення