Боротьба за візкову у під’їзді. Допоміжне приміщення біля квартир на першому поверсі будинку, що на бульварі Рубіновому, стало предметом скандалу. Двадцять років тому колишні керівники ЖЕКу продали нерухоме майно у під’їзді, так звану візкову, приватній особі. Тепер у неї з’явився новий власник, але жителі будинку скаржаться: не хочуть бачити поруч небажаних сусідів. Чи вдасться людям відстояти свою візкову, та чи дійсно вона належить приватному власнику?
Червоний Камінь, бульвар Рубіновий,6. Спокійний житловий район, та не для мешканців четвертого під’їзду. У них намагаються відібрати візкову, яка для мешканців просто необхідна.
“Наши соседи ставят сюда коляски, велосипеды. И камеры у нас весят, потому что за последнее время у нас 2 раза ограбили”.
Зі слів Олени, за 25 років у прохідному під’їзді збиралися безпритульні тварини, наркозалежні, працювали незаконні магазини, навіть сталася пожежа. Через це мешканці вирішили закрити приміщення та частково відновити ремонт у під’їзді та у самій візковій.
Наталя Кравченко, мешканка будинку: “Жековские работники не содействовали нам. Мы всегда все делали своими силами. В подъезде фасад сами делали, ремонт, красили все сами, все жильцы. Мы обращались к ЖЄКу, писали – ничего. Никаких ответов, ни приветов”.
Нещодавно сюди завітали двоє чоловіків. Показали документи та наказали звільнити приміщення, мовляв, тепер це їх територія. На відмови намагались силою відкрити візкову кімнату.
Олена Єна, мешканка будинку, керуюча під’їздом: “У нас сейчас спор о том, что мы не хотим им уступать это помещение, поскольку нас, как жильцов, никто не спрашивал, хотим ли мы непонятных соседей. Мы не хотим повторения прошлого. Мы боремся и кричим SOS, помогите нам оставить наше помещение за нами”.
Обурені мешканці почали звертатися до працівників ЖЕКу, писали звернення до органів влади, аби відстояти прилеглу територію. Михайло каже, візит невідомих людей відбувся не вперше.
Михайло Руденко, мешканець будинку: “Було на моїй пам’яті дві. Одна – десь приблизно 2-3 роки назад, а перша – ще давніше. Тобто періодично з’являються. Хто вони, що вони? По такій же схемі. Невідомо, не представляються, просто підходять і кажуть: це наше приміщення і давайте ключі, ми тут будемо… не знаю що будемо”.
Щоб з’ясувати на якій підставі продали допоміжну частину у під’їзді, ми звернулися до департаменту житлового господарства Дніпра. Єгор Худяков стверджує, договір про купівлю приміщення дійсний.
Єгор Худяков, спеціаліст департаменту житлового господарства міськради Дніпра: “Путем аукциона это помещение было выкуплено частным лицом, и с 2001 года эксплуатировалось или не эксплуатировалось частным лицом. В 2021 году этот человек перепродал это помещение, и сейчас есть на законных основаниях новый собственник”.
Також Єгор Худяков запевняє: спокій мешканців під’їзду порушувати не мають права. Новий власник, Валерій Харенко, зобов’язується дотримуватися усіх законних норм. Згідно зі зверненням, пан Валерій планує укласти договір з товариством «Екологія-Д».
Однак, сьогодні продати допоміжне приміщення таким же чином, як колись, – неможливо, якщо утворити ОСББ.
Владислав Макарець, начальник відділу по роботі з проектами управління з питань організації населення Дніпровської міськради: “Рудименти минулого, як ЖЕКи, вони вже відходять. Зараз є приватні компанії, які на конкурсних засадах або співвласники самостійно їх обрали, і укладається з ними договір на управління, і чи прописано в договорі порядок користування спільним майном – здебільшого не прописано. Тобто в незалежності від того, хто управляє будинком, рішення щодо порядку користування, здачу його в оренду, в постійне користування, сервітут або інші правові форми – ця процедура, вона заборонена”.
Тож, якби б мешканці не зволікали зі створенням об’єднання співвласників, ситуація у під’їзді не сталася б.
Тепер залишається чекати на рішення суду. Жителі бульвару Рубінового, 6 у ньому намагаються відстояти своє право на користування візковою.
Читайте також: Чому в АНД районі Дніпра люди страждають від «Громадської сили»?