Зменшити кількість шкідливих викидів і модернізувати підприємство. З такими вимогами вийшли мітингувальники під стіни Дніпровського металургійного заводу. Це не перша акція протесту, люди вже рік потерпають від смороду з Петрівки.
Неділя, 10 ранку. Біля коксохімічного виробництва близько сотні мітингувальників з плакатами, на яких заклики до керівництва звернути увагу на вбивчі викиди.
Олена Лукашевич, мешканка Новокодацького району: “Второе лето мы живём в аду. Особенно это ощущается ночью, когда мы не спим, когда вонь от коксохима наполняет весь дом и мы вынуждены просыпаться. Эта вонь вызывает тошноту, головокружение, спазмы в горле.
Дмитро Мелешко, мешканець Новокодацького району: “Предприятие занимает такую позицию, что мы свои возмущения строим на пустом месте, что у нас не воняет, что у нас нет выбросов, что нам это всё кажется”.
Це не перша акція протесту. Наприкінці літа люди вийшли до обласної ради. Тоді заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Максим Беспальчук запропонував мітингувальникам провести круглий стіл, аби під час широкої дискусії спробувати допомогти мешканцям.
Максим Беспальчук, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації: «Ми плануємо запросити обласну раду. Ми плануємо запросити КП Екомоніторингу. Ми хочемо запросити державну екологічну інспекцію, представників екологічної інспекції Дніпровської міської ради. Звичайно, представників підприємства і громадскість».
Круглий стіл таки відбувся декількома днями пізніше.
У 2015 «Петрівка» потрапила до списку 25 підприємств-забруднювачів. За словами начальника управління з питань екології та природних ресурсів облради, Дніпровський металургійний завод взяв на себе зобов’язання виконати низку природоохоронних заходів, втім, обіцянку не стримав.
Антон Кумановський, начальник управління з питань екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної ради: «На сьогодні 4 заходи виконані повністю, а 4 заходи – не виконані взагалі. Наприклад, такі ж самі підприємства металургійного комплексу в місті Кривий Ріг, у місті Кам’янське, у місті Нікополь, вони мають набагато більше природоохоронних заходів, які включені в нашу обласну комплексну програму. Це і 20, і 30, і 40 заходів. У ДМЗ Петровського тільки їх 15. І ми наполягаємо на тому, щоб ці заходи були збільшені не лише кількісно, але і якісно».
За словами людей, тиждень тому на підприємстві відбулася зустріч представників круглого столу. І знову жодних результатів.
Дмитро Мелешко, мешканець Новокодацького району: “Предприятие ни на какие шаги, ни на какую модернизацию не пошло. То есть никакой адекватной программы предприятие не предоставило”.
Не надало керівництво людям і жодних коментарів.
Максим Мінюшкін, директор з корпоративних комунікацій «DCH Steel»: “Я здесь вижу карикатуры на сотрудников, руководство завода. Это переход на личности. Это уже за гранью. Какой может быть после этого диалог? После такого диалога не будет”.
Та все-таки змінити обладнання на підприємстві повинні.
Ярослав Крисько, начальник відділу екологічної безпеки департаменту екологічної політики Дніпровської міськради: “На сьогоднішній день, за результатами цих засідань, ПрАТ «ДМЗ», спільно з департаментом екологічної політики, узгоджено 2 природоохоронних заходи на загальну суму 35 мільйонів гривень.
Зокрема, передбачено технічне переоснащення системи бездимного завантаження коксових батарей.Другий захід, вартість якого 5 мільйонів гривень, впровадження системи пилоподавлення”.
За рішення будуть голосувати на найближчий сесії Дніпровської міськради, яка відбудеться 20 жовтня.