У Дніпрі з самого ранку комунальники ліквідують наслідки ворожої атаки, яка сталася вночі 26 липня. Роботи проводять на декількох локаціях. Для ліквідації наслідків атаки задіяно більше 40 комунальників та понад 30 одиниць техніки. Роботи тривають безперервно.
«Серед житлового фонду ми маємо дві постраждалі локації. Одна – це 26 поверхова будівля. У неї немає останнього поверху, він фактично зруйнований. Також у будівлі пошкоджені комунікації, не працює ліфт. На другій локації пошкоджено близько 10 автівок. Також вибито близько 200 вікон у будинку і ця кількість може збільшуватися. Постраждали також 6 приватних домоволодінь. Через ворожий обстріл, на жаль, маємо поранених та загиблих. Пошук людей триває, тому кількість постраждалих може збільшуватися», — зазначив заступник міського голови Дніпра Ігор Маковцев.
Внаслідок атаки пошкоджено також транспортну інфраструктуру, проте завдяки злагодженій роботі міських служб наразі весь електротранспорт працює у звичному режимі.
«Є великі пошкодження промисловості, тому містяни можуть спостерігати скупчення диму у Дніпрі. Паралельно ми моніторимо якість повітря. Наразі немає критичних показників, хоча фіксується перевищення пилу. Продовжимо слідкувати за цією ситуацією і у випадку перевищення показників будемо інформувати. На місцях прильотів працюють комунальники спільно з ДСНС та поліцією. Робота йде злагоджено», — додав Ігор Маковцев.
Фахівці КП «Жилсервіс -5» вже затягують вибиті вікна плівкою.
Працює і гуманітарна місія «Проліска», яка за підтримки УВКБ ООН надає постраждалим домогосподарствам будівельні набори та матеріали для першочергового відновлення житла. Крім того, мешканці постраждалих будинків отримують непродовольчі товари першої необхідності та індивідуальні консультації і допомогу у сфері захисту.
Допомагає постраждалим і КП «Дотик» Дніпровської міськради. Його співробітники забезпечують супровід, логістику та взаємодію між гуманітарними організаціями й партнерами, аби кожен мешканець, який потребує допомоги, зміг її вчасно отримати.
Нагадаємо, через посилення ракетних та дронових атак по Дніпру, що призводять до масових пошкоджень житлового фонду, у міськраді для зручності мешканців створили покрокову інструкцію, куди звертатися по допомогу після «прильотів».
Нині діє нова система подання заяв на отримання компенсації за пошкоджене майно. Звернення здійснюються через державну програму «єВідновлення» у застосунку «Дія», а також – у районній адміністрації за місцем розташування пошкодженого об’єкта нерухомого майна.
Зареєструватися в застосунку «Дія» дніпряни можуть:
• онлайн через diia.gov.ua;
• у ЦНАПах м. Дніпра (вул. Марії Кюрі, 5 ТРЦ NEO PLAZA);
• ТЦ «Наша Правда» просп. Слобожанський, 31-Д;
• Прозорий офіс ЦНАП «Я – ветеран», просп. Слобожанський, 8; вул. Нижньодніпровська, 17 ТРЦ «Караван»;
• у відділеннях Дія.Бізнес або Дія-центрів.
Процедура подання документів наступна:
1. Подайте повідомлення через застосунок або портал «Дія», обравши послугу «єВідновлення»:
• вкажіть дані про об’єкт, що постраждав;
• додайте фото (якщо є) та опис пошкоджень;
• зазначте контактну інформацію.
2. Зверніться до районної адміністрації за місцем розташування об’єкта з пакетом документів:
• паспорт громадянина України;
• реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
• документ, що підтверджує право власності (відповідні відомості мають бути у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно);
• заповнена заява (надається в адміністрації).
3. Очікуйте комісійного обстеження. Районна комісія фіксує ушкодження, складає акт і вносить дані до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
4. Отримайте рішення про компенсацію. Після затвердження рішення головою районної адміністрації дані потрапляють до державного реєстру, і відбувається виплата компенсації.
Увага! Якщо пошкодження вже відремонтоване до приїзду комісії, компенсація не надається. Важливо зберегти стан пошкоджень до офіційного обстеження.
Звернутися по допомогу та консультацію мешканці пошкоджених будинків через атаку ворога 26 липня можуть також до Адміністрації Соборного району. Вона розташована на пл. Шевченка, 7.
Телефон для довідок: (068) 557-34-19
