З початку повномасштабного вторгнення Дніпро опікується нарощуванням фонду захисних споруд у місті. За облаштування та функціонування захисних споруд відповідають їхні балансоутримувачі. Це можуть бути як комунальні, державні, так і приватні установи.
Перевірив стан низки захисних споруд у Дніпрі начальник відділу по роботі з правоохоронними органами та охорони громадського порядку управління по взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційно-оборонній роботі департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міськради Станіслав Прийтенко. Він 29 вересня чергує містом.
Перша споруда — сховище за адресою: вул. Вартових неба, 41-Д, яке знаходиться на балансі одного з комунальних підприємств.
«Воно є цілком готове та відповідає нормам ДСНС. Розраховане на 150 осіб. Приміщення облаштовано вентиляцією, тут замінені фільтри. Є теплові пушки, проведена каналізація, є санвузли, вогнегасники, технічна вода, аптечки, запасне джерело живлення. Працює сховище цілодобово. У разі ворожої атаки містяни можуть перечекати небезпеку», — сказав Станіслав Прийтенко.
Наступна локація перевірки — найпростіше укриття, яке знаходить в освітньому закладі (просп. Дмитра Яворницького, 14).
«Це укриття теж цілком облаштоване. Є вентиляція, санвузли, питна та технічна вода, вогнегасники, аптечка. Розраховане воно на 400 осіб. Є додатковий вихід. Словом, тут все підготовлено», — зазначив Станіслав Прийтенко.
Черговий по місту також додав: «На сьогодні на обліку захисних споруд цивільного захисту знаходиться 307 сховищ. За результатами перевірки за цей квартал можемо зазначити, що стан захисних споруд покращився. Додано ще шість, які приведені до стану готовності. У 2022-му році найпростіших укриттів у місті було усього 54. Зараз їх 379, із яких 305 — комунальної форми власності».
Читайте також: Понад 700 тис. грн боргу: КП “Дніпроводоканал” продовжує обмеження послуги водовідведення та водопостачання боржникам.