Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі інспекція міськради перевірила роботу кафе у природоохоронній зоні державного значення

Інспектування за скаргами мешканців проводяться у Дніпрі на регулярній основі. Вчора спільну інспекцію було проведено в заповідноій зоні парку ім. Шевченко й мала на меті перевірити, чи не забруднюють підприємці парк відходами.

У парку Шевченка перевірили роботу підприємців. Влітку заклади громадського харчування та відпочинку в зелених зонах користуються особливою популярністю. Однак, працювати вони мають згідно всіх вимог та стандартів. В першу чергу — не забруднюючи парк. 

Перевіряли підприємців спільно два міських департаменти — екологічної політики й парків та рекреації ДМР. Більшість закладів на території заповідної зони парку та Монастирського острову дотримується всіх вимог.

Кафе «МOOEE» беззаперечно надало всі необхідні документи — договір про вивезення та утилізацію ТПВ, договори про водопостачання та водовідведення, договір на вивезення рідких відходів. 

-Доброго дня.

Вітаю.

–Прошу вас надати копії документів або оригінали, які знаходяться на території вашого закладу для того, щоб ми перевірили законність вашого знаходження і як ви використовуєте водовідведення, водопостачання, вивіз твердих побутових відходів. Всі договори.

–Так, звісно, хвилинку.

–Будь ласка.

–Дякую.

У власників кафе «Ibiza» були всі необхідні документи, але в електронному вигляді. Відповідно до законодавства, всі дозвільні документи мають бути в друкованому вигляді. Тож тут інспектори виписали припис-попередження.

-Це номер. Наступна фотографія всередині, там, де написана адреса, показники лічильника. У вас самої угоди немає, щоб ми просто прочитали.

-Послухайте, ви представник влади?

–Так.

-Будь ласка, у вас є номер договору. Якщо є сумніви щодо його справжності, телефонуйте у водоканал, вони вам нададуть оригінали.

–Ми не повинні нікуди дзвонити.

-А я нічого теж не зобов’язаний, я орендар.

Інша ситуація у «Home Park». Працівники закладу геть відмовилися спілкуватися з інспекторами. Не надали жодного дозвільного документа на ведення господарської діяльності.

 – Вони повинні бути у вас на місці, копії документів для того, щоб…

–Вони є на місці.

–Ну так, будь ласка, надайте їх для ознайомлення. Ми не хочемо їх у вас забрати чи ще щось. Нам потрібно їх для ознайомлення побачити.

–У вас є привід?

–Є привід для того, щоб до вас зайти.

–Складайте протокол про недопуск до перевірки, якщо вас не влаштовує адвокат.

– А свідоцтво? Нам тоді потрібні документи ФОПа, який веде тут діяльність.

–Ще раз повторюю: недопуск. Ми нічого не надаватимемо, все. Недопуск, так і пишіть. Все.

Представникам кафе виписали припис, але він так і залишився лежати на столі. Адміністратор припис брати відмовився. 

Олексій Тесля, директор КП «Міська інфраструктура» ДМР: «Ми спільно з департаментом екологічної політики провели захід, інспектування фізичних осіб і підприємницької діяльності стосовно водопостачання та відведення у зв’язку з тим, що це парк природо-охоронної зони державного значення. На сьогоднішній день ми вже розробили положення та його затверджуємо в міністерстві про парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва, та вже підготували всі документи на розроблення проєкту утримання парку».

Тепер у тижневий строк керівники закладів мають подати витребувані у приписі документи до департаменту екологічної політики Дніпровської міськради. У разі ненадання, стосовно керівників суб’єктів господарювання будуть складені протоколи про адміністративне правопорушення згідно зі статтею 152 КУпАП. 

Окрім порушення законів про ведення підприємницької діяльності, недбалі бізнесмени ще й завдають непоправної шкоди природі. 

Ярослав Крисько, начальник управління охорони навколишнього середовища Дніпровської міськради: «В першу чергу інспектування, сьогоднішнє спільне інспектування департаменту парків та рекреації Дніпровської міської ради, а також департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради покликане  зменшити цей негативний вплив, і зокрема, виявлення цих недобросовісних суб’єктів господарювання, які можуть незаконно підключатися або до мережі зливової каналізації, або напряму зливати свої стічні води, каналізацію, до водного об’єкту».

Зелені зони дуже важливі для міста, тим більш такого потужного, як Дніпро. Тож важливо, аби містяни, підприємці, гості Дніпра дотримувались усіх норм та правил, зберігали місто і його природу.

Читайте також: На Монастирському острові в Дніпрі влаштували справжнє спортивне свято для дітей-переселенців