Зі створення громадської організації «Щасливий діабет» у Дніпрі прийшло три роки. За цей час вона з об’єднання перетворилася на родину, яка приходить один одному на допомогу. Роки існування – це перемоги у «Бюджетах участі», правова підтримка та найголовніше – привернення уваги громадськості до проблем дітей, хворих на діабет.
Сьогодні громадська організація «Щасливий діабет» святкує три роки з дня свого заснування. Організатори підготували свято для дітей, запросили навіть аніматорів-хіміків.
Владислава Машталир, голова громадської організації «Щасливий діабет»: «Наша громадськая организация сегодня отмечает трёхлетие со дня своей организации. Мы собираем традиционный детский праздник и лекции для родителей. Собираемся, как бы проводим заседание громадской организации».
Організація може похизуватися тим, що у 2021 році почав працювати обласний проект з захисту прав дітей, мета якого – привернути увагу до щоденних викликів, які переживають діти з інвалідністю підгрупи А, хворі на діабет.
Наталія Семченко-Малікова, мати дитини, хворої на діабет: «Ми хворіємо вже 4 роки. З самого заснування є членами нашої організації «Щасливий діабет». Величезна подяка нашим дівчатам, нашому засновнику, нашій владі. Вона дуже величезна умнічка. Наскільки ця проблема була закрита, даже не те що закрита – не обговорювана, не знаючи потреби цих дітей».
У 2021-му році організація «Щасливий діабет» виграла свій третій «Бюджет участі» та закупила 25 спеціальних помп. З їх допомогою у постійних ін’єкціях немає необхідності.
Ірина, 14 років, хворіє на діабет: «Поджелудочная железа, кусочек поджелудочной железы – он не работает. Потому что бывает несколько случаев, но именно в моем случае – это неизвестно почему я заболела. И вот этот кусочек железы, который не работает, он у обычных людей выделяет инсулин, а у диабетиков нет, и приходится колоть искусственно».
«По предыдущему проекту вот закупили 25 таких приборов, с помощью которых подается инсулин ребенку. Ему не надо делать инъекции, не надо колоться. Вводится инсулин по вот этой трубочке».
Свято вийшло корисним: для батьків провели лекцію щодо браслетів екстреної допомоги. Ще одна складність: таким дітям необхідно постійно користуватися тест-смужками.
«Мы обеззараживаем пальчик. Для того, чтобы всё стерильно было. Вставляем тест-полоску в глюкометр, водим, пробиваем, получаем кровь, кровь попадает в тест-полосочку и сейчас нам глюкометр выдаст сахар».
Для цього мінімум 10 разів на день потрібно міряти цукор. Одна упаковка тест-смужок вартує п’ятсот гривень, а таких треба близько п’яти на місяць. Сума величезна. Саме тому на святі діти отримали не лише солодкі подарунки без цукру, а й певну кількість тест-смужок.