Далекоглядні країни ЄС вже багато років активно вкладають кошти в розвиток альтернативної енергетики. Мета цілком прагматична – це допоможе вирішити питання енергозалежності та збереження довкілля. У Дніпрі також активно опікуються цим питанням.
Другий в Україні навчальний центр з навчання альтернативній енергетиці створили у Дніпрі. Про нього розповів Сергій Зуєнко.
Сергій Зуєнко, старший майстер Дніпровського центру професійно-технічної освіти: “В умовах російської війни наше суспільство вже розуміє, що потрібно нарешті стати незалежними і самостійними. І от саме тому зараз активний розвиток переходить до джерел живлення відновлюваної енергетики — таких як сонячна енергія, енергія повітря, енергія води. Тому наш навчальний заклад не стоїть на місці, завжди йде в ногу з часом, і тому ми створили такий сучасний навчально-практичний центр”.
Основна частина освоєння професії – практика. Її проходять від початку навчання. Саме тому центр оснащений всім необхідним обладнанням для практичних занять. Таке ж обладнання використовують у приватних будинках, коли переходять на природні джерела живлення.
“В першій зоні в нас розміщені теплові насоси, які відповідають за клімат даного приміщення — обігрів або охолодження. Це все зона теплових насосів різних виробників. Показано, яка тут може бути прокладка труб, три варіанти. І зона вентиляції, проточно-витяжна вентиляція забезпечує обмін повітря для даної території”.
Наразі триває набір на безоплатне навчання, яке почнеться з 1 вересня. Проте, вже зараз у центрі вчать на індивідуальній основі – така послуга працює для внутрішньо-переміщених осіб.
Валерій Алексєєв, студент: “Навчання буде тривати 10 місяців. Я проходжу практику на підприємстві Інерговіжн. Мені більш подобається встановлювати теплу підлогу, також пайка труб, встановлення теплових насосів. Це все дуже цікаво”.
Кількість охочих зробити свої помешкання енергоефективним за останні три роки зросла вчетверо. З кожним роком фахівці галузі альтернативної енергетики стають більш затребуваними та високооплачуваними.
Бугайова Дар’я, головна спеціалістка управління нормативно-правової роботи департаменту правового забезпечення Дніпровської міськради: “Нам потрібно шукати можливості для проведення того ж й опалювального сезону, а впровадження таких сонячних електростанцій надає конкретному споживачу самостійно забезпечувати своє домоволодіння такою енергетикою. І як додатковий варіант — це отримання доходу за “зеленим тарифом”, який передбачає продаж виробленої з установи електричної енергії за спеціальним тарифом”.
Подати заяву на навчання можна онлайн на сайті центру або особисто приїхати до приймальної комісії.