17 березня черговий по місту директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Артем Нідєлько перевірив виконання доручення міського голови Бориса Філатова щодо проведення фізичних занять для учасників Університету третього віку на свіжому повітрі.
Він відвідав заняття зі скандинавської ходьби, які користуються популярністю серед учасників Університету. Тренування проходило на свіжому повітрі у парку Гагаріна.
“Ми бачили, як відбувалася розминка, дихальна гімнастика, а потім учасники вже скандинавською ходою разом зі спеціальними палицями пішли виконувати коло по парку. Я спілкувався з учасниками, вони задоволені, просять збільшити кількість занять. Не дивлячись на тривоги, які лунають у місті, вони ходять, і це допомагає їм підтримувати не лише фізичне здоров’я, але й боротися зі стресами та емоційно гарно себе відчувати“, – зазначив черговий по місту Артем Нідєлько під час інспекції.
Заняття триває годину. Спочатку йде розминка з дихальною гімнастикою, яка дозволяє наситити серце киснем та підготувати організм до активностей. Далі учасники вирушають у парк та ходять там. Після скандинавської ходьби учасники знову проводять розминку, аби зняти навантаження.
Пані Лідія займається скандинавською ходьбою вже 4 роки, близько 30 років дихальною гімнастикою. Жінка говорить, що це допомагає їй підтримувати здоров’я та боротися з хворобами серця.
“Ми виходимо звідси, та нам на тиждень вистачає енергії. Тренер нам розповідає, з якою вправою працює хребет, серце. І ми це відчуваємо. Тому дякую тренерам і за цю можливість займатися“, – говорить Лідія Степанівна.
Щоп’ятниці на заняття зі скандинавської ходьби приходять 20-30 учасників. Найстарішій з них 89 років.
Наразі слухачами Університету третього віку є більше 14 тисяч людей. З них 1 тисяча – це внутрішньо переміщені особи.
Учасники ходять на лекції, займаються спортом, відвідують театри, виставки, концерти, проводять різні конкурси, майстер-класи, беруть участь у квестах. Також слухачі Університету третього віку можуть відвідувати заняття з психології, мистецтвознавства, здорового способу життя, правознавства, агрономії та українознавства.
Нагадаємо, що учасником Університету третього віку може стати будь-який громадянин, який зареєстрований у Дніпрі. Є критерії за віком: для жінок – це від 55 років, для чоловіків – від 60 років.
Для цього потрібно надати заяву з пред’явленням оригіналів та копії наступних документів:
– паспорта громадянина України
– пенсійного посвідчення (за наявності)
– довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;
– довідку ВПО (у випадку з внутрішньо переміщеними особами).
Всі документи потрібно принести за адресою: вулиця Старокозацька, 40Б.
Читайте також: Еко-лавки та годівнички: зелену зону на житломасиві Північний у Дніпрі готують до весняно-літнього сезону