У Дніпрі для дітей-переселенців організовують безкоштовні заняття. Веселі уроки проводять й в одному з репетиторських центрів. Серед предметів – українська та англійська мови, математика, історія. А ще творчі майстер-класи.
«Дніпропетровщина прийняла дітей-переселенців із відкритою душею. «Розфарбовуємо» їхнє дозвілля. В обласних бібліотеках для найменших проходять різні майстер-класи та «казкові» читання. Історичний музей запрошує на екскурсії, Молодіжний театр – на вистави. Збирає хлопчиків та дівчаток й кіноцентр «Веснянка», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ольга Горб.
В одному із дніпровських репетиторських центрів викладають дітям, які мешкають у шелтерах для переселенців.
Юні учні – з регіонів, охоплених бойовими діями. Найбільше – з Донеччини та Луганщини. На тиждень – один навчальний день. Проводять 3-5 уроків. Між ними веселі перерви. На уроці англійської цього разу говорили про літо. Вивчали, що це за пора року. Діти розповідали, як полюбляють її проводити.
У творчій майстерні – створювали ляльки-мотанки. Горішок, декілька клаптиків тканини, нитки – і оберіг готовий.
«Зробила ляльку. Подарую маленькій сестричці. Нехай бавиться. Іграшка охоронятиме її від усього поганого», – розповіла 13-річна Ангеліна з Соледару Донецької області.
Для найменших – заняття з підготовки до школи. Усі уроки в ігровій формі. Аби було весело та пізнавально. Два в одному – навчання і дозвілля.
«Опікуємося п’ятьма шелтерами. Там мешкають 60 дітей. Щотижня приймаємо малечу у себе на заняттях. Тут все облаштовано, аби діти почували себе комфортно. З ними займаються професійні педагоги, які допомагають подолати стрес, покращити емоційний стан», – сказала директорка зі зв’язків з громадськістю Ганна.
Тетяна привела позайматися сина-четверокласника. Родина – з Волновахи Донецької області. Мешкає у Дніпрі вже декілька місяців. Повертатися нікуди – дому вже немає.
«Через війну син багато пропустив зі шкільної програми. Вдячні, що в нас є можливість надолужити. Дитина ходить на заняття із задоволенням. Найбільше математика подобається», – розповіла Тетяна.
Педагоги кажуть, юні учні не одразу йдуть на контакт. Після занять – розкриваються, веселішають. А ще тут знаходять нових друзів. Загалом за 4 місяці провели майже 3 тис уроків для дітей-переселенців.
З приводу розміщення у шелтері та безкоштовних занять переселенці можуть звертатися за телефоном 067 965 25 50.