Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі члени ОСББ стали кулінарними волонтерами

Від комунальних питань – до кулінарних. Члени дніпровських ОСББ другий місяць «волонтерять» на кухні. Готують обіди для лікарень, солдатів та переселенців. Коштами та продуктами допомагають небайдужі містяни. Готують новоявлені шефи у спеціальній кухні-студії, власниця якої до війни проводила там кулінарні «батли» та майстер-класи.

“У нас сегодня по плану гороховый суп с копчеными ребрами, картошка с укропом, куриное филе”.

А ще на вибір кілька салатів, млинці із начинкою, смажені пиріжки та компот. Таке насичене меню чи не щоденно вигадує команда волонтерів-кулінарів.

“Все, что мы делаем – все для нашей победы”.

Представниці дніпровських ОСББ об’єдналися у групу фронтових кулінарок. І вже два місяці готують обіди для солдатів та переселенців.

Ірина Покотиленко, волонтерка: “А люди, которые переехали вынужденно с оккупированных городов или с оккупированного Донбасса, им тяжело. Кто им будет помогать? У них нет возможности приготовить. Готовим непосредственно для раненых, ТрО. То же самое, людям надо кушать. Потому что они заняты своими профессиональными обязанностями, можно сказать, на данный момент”.

Ольга Пономарьова – власниця відомої кулінарної студії у Дніпрі. До війни проводила кулінарні майстер-класи та готувала фуршети. Говорить, 24 лютого життя країни змінилося, тому разом із подругами організувала волонтерську кухню, де вони працюють майже без вихідних.

“Каждая девочка – хозяйка на своей кухне. Но здесь мы пытаемся найти компромисы. Кто-то варит, кто-то отвечает за соль, второй – за помешать, чтобы не сгорело”.

Тутешні кулінари – люди різних професій. Люблять готувати і хочуть зробити свій внесок у перемогу чим можуть. Говорять, власне меню продумують на тиждень. З вечора роблять заготівлі до основних страв. А зранку – доводять їх до готовності. Та головне, говорять, робота на кухні рятує від похмурих думок.

Олена Чечель, волонтерка: “Мы, когда приходим, начинаем смеяться, спрашивать: “Девочки, у кого какие новости?” Мы просто отвлекаемся, песни поем, веселимся. Мы просто забываем что такое война. Забываем”. 

Кошти на продукти збирають звідусіль. Дуже допомагають соцмережі, говорить членкиня кулінарної команди Анастасія Стець.

Анастасія Стець, волонтерка: “Мы делаем посты в фейсбуке с нашими видео, фотографиями, и просим людей о помощи. Нам сбрасывают люди кто 50 гривен, кто 100, кто тысячу, кто три тысячи. По разным возможностям. Но каждый раз люди очень отзываются. Мы очень благодарны”.

Нагодувати кількасот людей – справа непроста. Однак, за два місяці жінки зрозуміли, що світ не без добрих людей. Частина помічників працюють з дому, основний склад на волонтерську кухню ходить, як на роботу.

Іванна Кондакова, волонтерка: “У нас блинчики сладкие с фруктами и печеные пирожки. Ой, жареные пирожки с картошкой и зеленью. Мы расформировали сдобные пирожки для того, чтобы впоследствии передать их переселенцам и тем ребятам, которых мы кормим”.

Волонтерскьа кухня – гарний приклад колаборації людей, які самоорганізувалися у непростій ситуації.

Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: “Ми побачили, що доволі-таки організований масив людей, які за різними напрямками знайшли як себе проявити. Майже всі з них облаштовували свої підвали у тимчасові прихистки, прихистки для переселенців. І от голови правлінь, які знайшли себе, прояв свій в тому, що можуть приготувати їжу, голови правліннь долучися до цього, організувалися, так, штаби приготування іжі”. 

Ольга Пономарьова, ініціаторка кухні волонтерів: “В команде у нас 6 человек. Дома готовят еще 4 человека. У нас кто-то директор, кто-то риелтор, кто-то ОСББ. На данный момент мы кормим 130 человек. Из них – ожоговый центр на Космической, ребята тероборона и пересенцы”.

Готувати їжу команда кулінарів-волонтерів буде до самої перемоги. Охочі допомогти можуть звертатися за телефоном 096-414-25-18