Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі активізувалися шахраї, на гачок намагалися упіймати і журналістів

Цього року шахраї у Дніпрі активізувались. Повідомлень до правоохоронних органів більшає, а самі зловмисники із кожним випадком проявляють більше винахідливості і відчайдушності. На гачок аферисти намагалися упіймати і журналістів.  

З початку року до правоохоронних органів Дніпра надійшло більше півтори тисячі звернень стосовно кібершахрайства. Частішають затримання зловмисників у місті і області. Із останнього: троє 19-річних дніпрян вводили в оману довірливих користувачів – видурювали банківську інформацію.
Фігуранти створили десяток фішингових інтернет-майданчиків оголошень, де користувачі вводили свої банківські дані. Таким чином зловмисники ошукали потерпілих на понад мільйон гривень.
Активізувались і телефонні аферисти. На Дніпропетровщині шахраї відновлювали фінансові номери мобільних телефонів й брали на них кредити.
Бізнес на довірливих цьогоріч продовжує набирати обертів. Видаючи себе за «відомі брокерські компанії», зловмисники виманювали у громадян ЄС та СНД гроші нібито для того, щоб «клієнти заробили на біржі».
Власним досвідом спілкування з шахраями поділилися і журналісти “Дніпро TV”.

Марія Хребтієвська, журналістка “Дніпро TV”: “Спочатку дзвонили моїй сестрі і повідомляли, що я взяла кредит і його не повертаю. Це було дуже дивно, тому що я не брала ніякого кредиту. Я їм подзвонила, на що мені сказали: “Ви у нас брали через Інтернет, оформлювали і застосували електронний цифровій підпис. Я їм кажу: «Так в мене його не було на той момент».

ТОВ “ВВС” або Товариство з обмеженою відповідальністю «Внутрішня виконавча служба». Статутний капітал фірми – 100 гривень, участь у кількох десятках судових справ, а серед видів діяльності – ремонт і обслуговування промислової техніки, торгівля товарами широкого асортименту і навіть послуги туроператора.

Марія Хребтієвська, журналістка “ДніпроTV”: “Мені надіслали от такого листа. Звісно, коли він мені прийшов, я злякалася і одразу побігла до поліції, тому що подумала, що він від державного органу. Коли я прийшла до поліції, співробітник мені пояснив, що насправді – це лист до лоха. Воно розраховано на те, що людина злякається, і насправді це абсолютно ніяка не державна структура – це товариство з обмеженою відповідальністю, що, власне, тут і написано”.

Представляються державною службою, підкидують у поштові скрині листи із роздрукованими печатками, вимагають виплати неіснуючого боргу. І так протягом близько півроку. Із більш спритними шахраями зіткнулася журналістка Яна Богославська.

Яна Богославська, журналістка “ДніпроTV”: “Буквально декілька днів тому мені зателефонували з умовного банку та намагалися повідомити, що мої кошти без підтвердження переведені якомусь пану Бойкові, але коли почала ставити уточнюючі запитання, який це саме банк, мені навіть не сказали яка це картка. Сказали, що ми співпрацюємо з 1-2-3-4-5 найпопулярнішими банками, які є в місті, і в одному з них. Мені сказали: “У вас є картка там”. Я кажу: “Так це ж ви мені маєте сказати”. Мені після цього просто заявили, що: “Яна, а ты знаешь, что у тебя нос большой?”

Інший випадок: журналістці хотіли, так би мовити, допомогти вигідно продати планшет — з невеличкою комісією. Звичайно ж, за умови попередньої оплати послуг.

Яна Богославська, журналістка “ДніпроTV”: “Мені пропонували декілька разів перевести кошти через підробну веб-сторінку, на якій посилання фактично не працювали. Тобто ти переходиш на сторінку, вона є начебто платіжною. До речи, це було 4 рази, і виглядала вона кожного разу, 4 рази, інакше. Тобто дизайнер у кожного свій. Коли намагалася запитати, куди підуть мої кошти, мені це навіть було вже смішно, я розважалась таким чином, тому що було зрозуміло, що це підробні сторінки, після декількох провокаційних фраз мені навіть почали погрожувати у чаті підтримки банківського начебто працівника”.

Панацея від втрати власних коштів – ретельна перевірка усіх сумнівних пропозицій. Жодного поспіху та паніки у випадку дивних дзвінків з вимогами оплатити неіснуючі борги.  Так радять правоохоронці, так радить, виходячи з власного досвіду, журналіст Микита Доброславський.

Микита Доброславський, журналіст “ДніпроTV”: “Телефонували колектори. Сказали, що я виступив гарантом повернення коштів якоїсь людини, яка проживає у Вінниці. Хоча я у Вінниці ні разу не був. Телефонували місяц кожного дня, по 2-3 рази на день. В один прекрасний момент я просто сказав: «Дані колектори, якщо ви ще раз зателефонуєте на цей номер, дана розмова пишеться, я буду звертатися до правоохоронних органів за статтею погрожування і переслідування”.

Після жорсткої відповіді аферисти журналіста більше не турбували.