У Дніпрі обговорюють появу медзакладу нового зразка. Мова про університетську клініку. Такі установи для Європи – норма, а для України – зміни, до яких готові не всі. У чому переваги такого закладу для пацієнтів?
“Это три в одном. Это, во-первых, медицинскач помощь. Медицинская услуга”.
Три в одному – так чітко і зрозуміло пояснює принцип роботи університетської лікарні Лариса Бабич, представниця Регіональної асоціації пацієнтів.
Лариса Бабич, голова ГО “Регіональна асоціація пацієнтів”: “Университетские клиники — это мировая практика во всех, во всех развитых странах. В Европе — это вообще везде. В той же Германии в каждом крупном городе есть университетские клиники. Та же клиника Шарите. Во Франкфурте, Кельне и в других городах есть университетские клиники”.
Розмови про створення університетської клініки в Дніпрі тривають кілька тижнів. МОЗ України направило листа в обласні центри з пропозицією створити заклади з перспективою появи всеукраїнської мережі.
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України: “Однією з глобальних цілей державної політики у сфері охорони здоров’я – є створення потужних університетських лікарень у одному обласному центрі, на території якого знаходиться заклад вищої медичної освіти”.
Поєднання науки, медицини та навчання для студентів – це собою являє університетська клініка. Нові заклади, запропоновані міністерством, будуть підпорядковані безпосередньо МОЗу.
Тетяна Перцева, ректорка Дніпровського державного медичного університету, професорка: “Кошти, які будуть витрачатися на роботу цієї лікарні, виходячи з листа, вони будуть надаватися з Міністерства охорони здоровья України. Всі університетські клініки, які існують у світі, вони мають декілька джерел фінансування. І це також дуже важливе питання”.
У Дніпрі базою для створення такого медзакладу, відповідно до міністерського листа, обрали лікарню імені Мечникова.
Лариса Бабич, голова ГО “Регіональна асоціація пацієнтів”: “Почему взяли именно больницу Мечникова — это лучшая больница по оснащенности и по специалистам. Но всегда это связано с человеческим фактором, так скажем. Вот люди не готовы к переменам, люди боятся потерять свое место”.
Студенти — це майбутнє української медицини і основа роботи університетських клінік. Практичні навички молодих лікарів при такому підході в навчанні, на думку експертів, значно зростають, як, власне, і рівень надання медичної допомоги пацієнту.
Віктор Сердюк, президент Всеукраїнскьої ради захисту прав та безпеки пацієнтів: “З одного боку клініці, як я уже сказав, потрібні люди з іменами, певними науковими… з певним досвідом. А з іншого боку, власне, за студента платить, або держава доплачує тій самій клініці і тому самому професору. Або сам студент за контрактом платить за своє навчання. І тут уже, скажем так, приходиться миритися. Тобто, маючі таку клінінку, тут, власне, самі університети хочуть мати таку клініку для того, щоб виконувати свою місію, тобто навчати”.
Навчання нових кадрів вимагає відповідної медичної бази та потоку пацієнтів, які дозволять продемонструвати різнопланові клінічні випадки. І така база у Дніпрі є.