Ліфти для багатоповерхівок. У Дніпрі продовжують реалізовувати проєкти, пов’язані з капітальними ремонтами. Мова йде про програму співфінансування, яка протягом 5 років успішно діє в Дніпрі. Співвласники багатоквартирних будинків, за матеріальної та технічної підтримки міської ради, лагодять місця загального користування.
“Поручень у нас будет висеть где-то вот на уровне серой вот этой вставки”.
Поручень на рівні ліктя, а кнопкова панель біля виходу. У напівзібраному підйомнику голова ЖБК Олена Хорунжа переповідає монтажникам побажання від мешканців щодо зручностей ліфтової кабіни.
“А панель приказов у нас будет тоже где-то на этом уровне заканчиваться, чтоб было в доступе как и среднего роста, и ребенок чтобы мог достать”.
Ця багатоповерхівка – учасниця міської програми співфінансування. Спочатку тут зробили ремонт у 8 під’їздах та встановили двері. А потім стали до ремонту ліфтів. Минулоріч написали колективне звернення, а нині – закипіла робота.
Олена Хорунжа, голова житлово-будівельного кооперативу: “С каждой квартиры мы собрали 350 гривен. А 50 процентов было финансирования кооператива за счет ранее накопленных средств. 75 процентов было софинансирование местных советов, 25 процентов – нами”.
Міська програма співфінансування будинків ОСББ та ЖБК започаткована у Дніпрі 5 років тому. Мешканці активно користуються такою можливістю. Адже 25 на 75 – компромісне рішення, де за рахунок полегшення фінансового навантаження люди мають можливість поліпшити умови проживання у будинку.
Владислав Макарець начальник організаційного відділу депаратменту з питань самореалізації населення Дніпровської міськради: “Коли перші ремонти проводилися, всі так насторожено дивилися – вийде, не вийде. Навіть були розмови, “а навіщо нам робити ремонт, не дай бог щось станеться”. Ось зараз ми бачимо, що все більше і більше виявляється бажань. Ми розуміємо, і що ця програма потрібна. Тобто бачимо, що актуальність її не зменшується”.
Полагоджений за багато років простою ліфт – неначе свято для мешканців. Що таке ходити на дев’ятий поверх пішки, Юлія Пачура знає не з чуток. А коли ремонт довершують у воєнні часи, додає, з’являється надія, що вдома усе добре.
Юлія Пачура, мешканка багатоквартирного будинку: “Тішить те, що це було завершено у такі складні часи. І я вважаю, що ті люди, які тут залишилися, нікуди не поїхали, вони заслуговують на те, щоб про них попіклувалися. Ну і в тих, хто думає повернутися, було бажання повернутися в наш дім, тому що це місце, куди хочеться повертатися”.
Програма співфінансування триватиме й надалі, сподіваються у міській раді. А мешканців закликають продовжувати писати звернення.