«Караван лає, а собака йде». Гучні заяви не допомогли одіозному нардепу Миколі Тищенку. Його відправили під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю. Підозру депутат отримав за статтею 146 ч. 2. Кримінального кодексу України – незаконне позбавлення волі. Що цьому передувало і чому українці не вірять у щирість «борця з колцентрами»?
Причиною оголошення підозри у незаконному позбавленні волі став гучний скандал в центрі Дніпра, який стався 20 червня. Тоді за вказівкою Тищенка його охоронці, у присутності поліцейського, наділи на ексвійськового Дмитра Павлова кайданки, повалили його на землю та обшукали сумку.
Слідство встановило, що це було зроблено за попередньою змовою групою осіб та із застосуванням фізичної сили та спецзасобів. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.
Тищенко разом зі своєю командою вчергове приїхав у Дніпро, аби, за його словами, боротися з шахрайськими ботофермами злочинної організації «дев’ятка». Щоправда і самого нардепа звинувачували не у боротьбі, а у «кришуванні» нелегального бізнесу.
У Дніпрі Тищенко та його кортеж почували себе надто вільно, порушуючи правила дорожнього руху.
Запитання перехожого, що робить велика кількість людей у військовій формі та балаклавах в центрі міста викликало словесну перепалку. Чоловіка з дитиною у візочку почали штовхати та повалили на землю.
Потерпілим виявився колишній військовий підрозділу «Кракен» Дмитро Павлов (позивний «Син»). Він вступив до лав ЗСУ з перших днів повномасштабного вторгнення, брав участь у звільненні Харківщині.
У свою чергу Микола Тищенко одразу звинуватив «Сина» у провокації та співпраці з «офісніками». «Людина добровільно пішла з війни, хоча мала військовий досвід, і, за нашою інформацією, працює начальником безпеки однієї з найвідоміших в Україні та потужних ботоферм «дев’яточки»», – каже народний депутат України Микола Тищенко.
Дніпряни, не вірять словам нардепа і стали на бік Дмитра Павлова: «Якщо вірити йому, він боровся з кол-центрами. Я вважаю, що ця мотивація є сумнівною. Я знаю історію Тищенка. Мотиви його приїзду були не такі позитивні і правильні, як він це наголошує на камери». «Він приїхав зробити собі піар. Це противоправні дії, нехай себе так закатує, це йому потрібно «полежати» на асфальті, замість тих людей, яких він карав незрозуміло чому».
За фактом цих подій відкрито два кримінальні провадження. За статтею 125 частина 1 (умисне легке тілесне ушкодження) та статті 146 частина 2-га. (незаконне позбавлення волі) Кримінального кодексу України. Про це повідомили у поліції.
Наразі триває процес ідентифікації всіх осіб, які супроводжували Тищенка. Одного з них, співробітника головного управління нацполіції Києва Богдана Писаренка вже звільнено з посади. Інша особа – депутат Полтавської облради від партії ОПЗЖ Сергій Савченко. Одного з активних учасників подій вже затримали.
Не менш цікава особа помічниці Тищенка, Евеліни Андрієвської. Вона внесена до бази даних «Миротворця» за «участь у спробах легалізації окупації АР Крим російськими загарбниками» та «заперечення російської агресії».
Під час обшуку в оселі Миколи Тищенка працівниками ДБР було виявлено велику кількість готівки в пакетах та коробках, а також годинник, який коштує два мільйони гривень.
Крім того, нардеп намагався знищити власний телефон. Втім, слідчі заявили, що мобільний все одно вилучили, а інформацію з нього – дослідять. Щоправда сам нардеп заперечує що намагався знищити свій телефон.
На судовому засіданні Тищенко заявив, що категорично не згоден з обвинуваченнями. І попросив повернути гроші, вилучені під час обшуку: «Залиште мені мої гроші! Мене не буде на що жити» Також нардеп заявив, що не готовий скласти мандат, бо його обирали люди.
Розгляд справи Миколи Тищенко затягнувся. Кілька разів засідання переривали повітряні тривоги, воно тривало більш ніж 6 годин.
Рішення суду вступило в силу не одразу. Після засідання нардепа помітили в ресторані 5-зіркового готелю «Kyiv Hayatt». Адвокати це пояснили тим, що нардеп очікував, коли йому надінуть електронний браслет.
Під домашнім арештом Тищенко проведе 60 діб. За вчинене нардепу загрожує до п’яти років ув’язнення.