Грибний сезон у розпалі. Любителі «тихого полювання» їдуть у ліс або в поля. Які гриби можна збирати, а які з них отруйні? І чому дітям заборонено їх вживати?
У Павлограді батьки їли гриби і нагодували ними дворічне чадо. Врятувати дитину не вдалося.
Олександр, завідувач відділення реанімації в одній з лікарень міста Дніпро: «Гриби — доволі груба клітковина, яка погано перероблюється, і дітям я б рекомендував зовсім не давати гриби мабуть років до 16, доки організм не стане дорослим. Не рекомендую вживати гриби людям, які мають хронічні захворювання кишково-шлункового тракту, печінки, підшлункової залози».
Симптоми отруєння можуть проявитись через 30 хвилин або протягом кількох днів. Розпізнати їх можна за такими ознаками.
-нудота, блювота;
-різкий біль у животі;
-діарея;
-запаморочення;
-підвищення температури;
-зниження пульсу;
-задуха;
-судоми;
-відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);
-поява галюцинацій та марення.
У подібних випадках лікарі радять дотримуватися правил. Перша допомога при отруєнні грибами:
-пийте багато рідини (вода, підсолена вода або прохолодний чай). Це допоможе вивести токсини;
-прийміть сорбенти;
-терміново телефонуйте до «швидкої» за номером «103». Пити підсолену воду або прохолодний чай. Це допоможе вивести токсини;
-сорбенти;
– і терміново викликати «швидку».
Професійні грибники радять не брати незнайомі вам гриби та не довіряти порадам з інтернету.
Олександр Хурдак, професійний грибник: «Найголовніший принцип грибника, якщо хочете залишитися живим: усі гриби можна їсти, деякі – один раз. Фото білого гриба. Білий розкішний боровик. Написано, що цей гриб є отруйним, але це натуральний боровик, тобто білий гриб. Тому на інтернет, на таке інше, не сподівайтеся. Беріть тільки те, що знаєте, або ж ходіть з людиною, яка знає, яка покаже та розповість».
Минулоріч на Дніпропетровщині зафіксували 4 випадки отруєння грибами. Одна дитина померла. Цього року через воєнний стан взагалі заборонили відвідувати лісові масиви. Втім, грибники нерідко ігнорують вимоги.